Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шестима задържани за незаконни домове и садизъм в село Ягода

Снимка: БТА

За по-малко от денонощие 75-имата възрастни, открити заключени в обекти в строзагорското село Ягода, са настанени в услуги с подходяща за състоянието им грижа, а двадесет души вече са при семействата си благодарение на съвместните усилия на институциите, съобщи пресцентърът на социалното министерство.

Хората бяха намерени вчера в незаконни домове за възрастни с вързани крака, под въздействието на упойващи вещества, заключени в стаи с ужасяващи условия, без спално бельо, махнати дръжки на прозорци и без връзка с външния свят, припомня БТА. Екип на Центъра за психично здраве е установил на място, че 10 души имат психични разстройства, а 23-ма са с деменция.

"Законът ще бъде приложен в цялата си строгост по отношение на нелегалните домове в село Ягода", заяви правосъдният министър Георги Георгиев пред Нова тв, цитиран от БГНЕС. Според него налице е тотална липса на човечност и необяснимо садистично отношение към хора в беззащитно състояние. Министърът разкри, че плачещи жени са прегръщали полицаите, докато са били извеждани.

До момента са арестувани шестима души и на петима от тях вече са повдигнати обвинения.

Снимка: БТА

Редактор: Диана Цанкова



По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Колоездачно състезание затваря участък от Подбалканския път

Колоездачна обиколка поетапно ще ограничава движението по път I-6 София – Карлово (Подбалканския път) в 9-километровия участък от разклона за с. Мирково до с. Челопеч утре, на 20 август, от 14:15 ч. до 16:40 ч. Събитието е част от календара на Българската..

публикувано на 19.08.25 в 15:30

Михаела Вачева помага на деца бежанци чрез фотоизкуство да лекуват раните си

Михаела Вачева - българка, която от 2011 г. живее и работи основно в САЩ, стои зад проекта "Фотоработилница 66", по който деца бежанци в София усвояват фотографски умения и чрез универсалния език на фотографията разказват на света своите истории. Идеята..

публикувано на 19.08.25 в 15:22

Активисти се обявиха за забрана на клетките за телета

Активисти от организацията “Невидими животни” и ангажирани с каузата граждани внасят в Народното събрание петиция, подписана от над 110 хил. души, с искането за забрана на клетките за телета. Те настояват за законодателна забрана на този подход и..

публикувано на 19.08.25 в 13:43