Поредица от събития, които превръщат градските пространства в живи сцени за творческа изява – това представлява проектът "Река на изкуствата", който се реализира от район "Централен” на Община Пловдив.
В рамките на три дни – от 13 до 15 юни – на едно място си дават среща различни визуални изкуства, танци и музика, а входът за посетители е свободен.
"Целта ни е да доближим изкуството до хората, да ги провокираме да участват и да усетят магията му. Един от основните акценти на фестивала ще бъдат пантомимата и танците за бебета и деца, които се провеждат в нашето читалище от няколко години" – поясни пред БНР Пловдив секретарят на читалище "Проф. Кирил Дженев-2018", Петя Маринова.
В съботния ден, на 14 юни, събитията са с локация срещу Водна палата, покрай река „Марица“. На 13 и 15 юни активностите са в Дондукова градина. В сутрешните часове там ще има танци за деца и бебета, а следобед – работилници и концерти.
"Искаме да създадем споделени изживявания, които да укрепят връзката между деца и родители, чрез силата на изкуството. Надяваме се "Река на изкуствата" да се превърне в традиция, която всяка година да привлича повече участници и публика, превръщайки Пловдив в още по-привлекателен център на културата“, допълва Петя Маринова.
Повече подробности пловдивчани и гостите на града ще открият във фейсбук страницата на фестивала "Река на изкуствата".
Редактор: Гергана МанчеваСнимки: facebook.com/RekaNaIzkustvata, facebook.com/KirilDjenev2018
"Тази година е много особена за анимацията. Няма големи шедьоври, но има малки бисери, които изскачат на повърхността." Така известният ни аниматор Теодор Ушев, който понастоящем живее в Монреал, Канада, представи пред публиката селекцията си..
Биляна Фурнаджиева пътешества сред тучни поляни, наслаждавайки се на прохладен повей и трелите на птици. И като в детството отнася със себе си камъчета, кестени, листа, цветчета, които привличат погледа й на визуален артист. По-късно в ателието..
В Източните Родопи, на мястото където римски патриции са пили вино под мраморни колони, днес туристи обличат автентични тоги и се дивят на оригинални мозайки от II-III век. Вила " Армира " – единствената запазена римска аристократична..
"Тази година е много особена за анимацията. Няма големи шедьоври, но има малки бисери, които изскачат на повърхността." Така известният ни аниматор..