Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Координационен център към външно министерство ще следи ситуацията в Близкия изток

Снимка: МВнР

Координационен център във връзка с влошаващата се ситуация в Близкия изток е създаден по нареждане на Росен Желязков под ръководството на министъра на външните работи Георг Георгиев. Центърът ще следи развитието на обстановката в реално време, ще осигурява постоянна връзка с дипломатическите и консулските представителства на България в региона и ще координира действията с други компетентни институции с цел гарантиране сигурността на българските граждани.

От ведомството съобщават, че са в постоянен контакт с международните партньори и следят за възможни рискове за български граждани. Оттам призовават всички наши сънародници в засегнатите райони да поддържат връзка с най-близката дипломатическа мисия на България и да следват указанията на местните власти и на българското външно министерство.
По публикацията работи: Миглена Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

С книгата “Влюбена в живота“ Мария Конакчиева представи спомени от България и света

"Благодаря от сърце за това, което направихте за Франция и България. Вие сте наистина посланикът на Франция тук и посланикът на България във Франция". С тези думи френският посланик в София Жоел Мейер се обърна към Мария Конакчиева,..

публикувано на 19.06.25 в 14:12

Часът на Радио България - Брой 56

В брой 56 на предаването слушайте: В българското магазинче на брюкселския квартал Скарбек или как се прави бизнес в административния център на Европа – репортаж на Даниела Големинова Рубрика „Мост на вярата“: Коя е жената до българския..

публикувано на 19.06.25 в 12:00

Климатологът проф. Георги Рачев: Вода има, но държавата не управлява ресурса правилно

На прага на астрономическото лято и покачването на температурите най-важно е да имаме вода. Летните месеци на 2024-а обаче бяха истинско изпитание за стотици населени места в различни части България, които бяха без вода или на частичен режим на..

публикувано на 19.06.25 в 11:40