Изпълнителният зам.-председател на Европейската комисия Роксана Мънзату, която отговаря за социалните права и уменията, качествените работни места и подготовката, пристига на двудневно посещение у нас, съобщи БТА. Тя ще се срещне с премиера Росен Желязков, с председателя на Народното събрание Наталия Киселова, с вицепремиера и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев, със социалния министър Борислав Гуцанов, с министъра на образованието и науката Красимир Вълчев и с депутати.
Една от първите задачи на това правителство преди осем месеца беше буквално спасяването на българския План за възстановяване и устойчивост, заяви преди началото на днешното заседание на Министерския съвет вицепремиерът Томислав Дончев. По думите..
В рамките на 80-ата сесия на Общото събрание на ООН министърът на външните работи на България Георг Георгиев участва в среща във формат Б4 (на балканските страни - България, Гърция, Румъния, Хърватия). Фокусът беше върху европейската интеграция на..
Българска парламентарна делегация, водена от заместник-председателя на Народното събрание и председател на Групата за приятелство България – Япония Рая Назарян, е на посещение в Япония по покана на председателя на Долната камара на японския..
Европрокуратура започна дисциплинарно производство срещу българския европрокурор Теодора Георгиева. Тя остава отстранена от длъжност, предаде БГНЕС...
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов проведе работна среща с посланика на Република Косово в София Хаджи Байрактари. Бяха обсъдени двустранното..
България приветства инициативата ООН - 80 като стъпка към по-силна организация и подкрепя реформите в ООН. Това заяви премиерът Росен Желязков, на среща..