От 1 до 25 юли 2025 г., за четвърти път, в албанската столица Тирана ще се проведе „Българско лятно училище“. Организатор е катедрата „Славянски и балкански езици“ на Факултета по чужди езици в Тиранския университет, в сътрудничество с Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“ и европейската програма „Еразъм +“.
Българското лятно училище е предназначено за ученици, интересуващи се от усвояването на български език в нивата от A1 до B2, информират от университета в Тирана и изтъкват ползите от него:
Крайният срок за кандидатстване за Българското лятно училище в Тирана е 29 юни 2025 г. Кандидатурите се приемат на имейла на българския лектор в Тирана Раки Бело - rbelo@abv.bg или на телефони: +355 69 237 6909; +355 69 8420174.
Вижте още:
Снимки: Костандина Бело
Молебен за мир бе отслужен в Преображенската катедрала в Одеса с българско участие, предаде БТА. Молебенът бе посветен на втората годишнина от разрушаването на катедралата, която се намира в центъра на Одеса, в резултат на руска ракетна атака на..
Дванадесетгодишният Дейв-Стивън Ерон, ученик в Българското училище "Родна реч омайна" в Париж, получи медал и диплома за изгряваща звезда на поезията в 20-ото издание на Международния младежки фестивал на изкуствата "Музите" – Созопол 2025 г. Това..
Деветата редовна сесия на Националния съвет на българското национално малцинство в Сърбия обсъди образованието, достъпа до информация на български език, културната дейност и служебната употреба на българския език и писменост. В заседанието..
Представители на Немско-българското дружество "Дунав" в Дюселдорф се срещнаха с кмета на германския град д-р Щефан Келер . Това съобщи сдружението на..
Деветата редовна сесия на Националния съвет на българското национално малцинство в Сърбия обсъди образованието, достъпа до информация на български..
Изложбата "Композиция в движение" с творби на ученици и преподаватели от Националното училище за изящни изкуства "Илия Петров" в София гостува от 22 юли в..