Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Танцова група "Дилмана" от Копенхаген ще гостува на фолклорния фестивал в Разлог

Снимка: facebook.com/DilmanaCph

Тази година групата за фолклорни танци "Дилмана" на наши сънародници в Копенхаген за първи път ще се потопи в атмосферата на старинно мегданско веселие на фестивала на традиционните хора́ "На армане с тъпане". Това съобщиха от формацията в страницата си във Фейсбук. "Фестивалът представя различни традиционни хора́, изпълнени от участници в клубове и състави за народни танци. Всички изпълнения по време на фестивала се съпровождат от музика на живо – битови оркестри. Ще ви държим в течение", обясняват танцьорите.


Директор на международния фестивал, който ще се проведе на 27 и 28 юни, е Георги Гаров. Очаква се участие да вземат 33 клуба от България, Дания, Нидерландия и САЩ.


"Дилмана" е основана през 2010 г. от Лора Вардарова. Това е първата международна аматьорска група за български народни танци в Дания. "Ние сме жизнена общност от хора, обединени от споделена страст към българските народни танци, музика, култура и традиции. Танцуваме балкански танци и хора́ от всички региони на България, от бързите ритми на шопския регион до бавните и умерени движения на Родопите и много други", споделят на сайта си от "Дилмана". 

Редактор: Миглена Иванова
Снимки: facebook.com/DilmanaCph

По публикацията работи: Десислава Семковска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Важни новини от срещата на Асоциацията на българските фолклорни състави в чужбина

90 участници, представляващи 57 български фолклорни състава от Европа и Северна Америка, се събраха в София за своята четвърта творческа среща-семинар. Тя премина изключително конструктивно, с полезни уъркшопи и лектори, но също така беше отбелязана и..

публикувано на 11.11.25 в 11:50
Андрей Ковачев

Евродепутатът Андрей Ковачев поиска промени в Закона за българското гражданство

За спешно приемане на промените в Закона за българското гражданство настоя евродепутатът от Европейската народна партия Андрей Ковачев по време на дискусия с български журналисти в Брюксел. "В момента Законът за българското гражданство е нелогичен и не..

публикувано на 10.11.25 в 10:16

БПЦО "Св. Паисий Хилендарски" в Хага отбеляза своя храмов празник

Тесен се оказа храмът, посветен на Архистратизите Михаил и Гавриил в Хага, за да побере всички, дошли да отбележат празника на небесните сили и на българския храм в града. В деня, в който светата Православна църква отбелязва празника Събор на..

публикувано на 08.11.25 в 18:10