София e домакин на тристранна среща на началниците на отбраната на България, Румъния и Турция. По покана на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов у нас идват началниците на отбраната на Румъния и Турция – генерал Георгица Влад и генерал Метин Гюрак, съобщи Министерството на отбраната.
Очаква се по време на разговорите да бъдат обсъдени укрепването на сигурността в Черноморския регион и възможностите за разширяване на сътрудничеството за реакция при бедствия и кризи, идеи за подобряването на регионалната готовност и оперативната съвместимост чрез обмен на информация, координация на военната помощ и провеждане на съвместни тренировки.
редактор: Миглена Иванова
снимка: armymedia.bg
Община Бургас и галерия Vivacom Art Hall Oborishte 5 представят международната изложба American Art, която събира в Бургас произведения на едни от най-значимите американски и световни артисти на XX и XXI век. Откриването е на 20 август 2025 г. от 19:00 ч...
В сряда ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Само на отделни места в планинските и източните райони ще превали слаб дъжд. Максималните температури ще варират между 26° и 31°, в София – около 29°. В планините ще бъде..
В "България днес" на 19 август слушайте: 04:57 – Актуално от България и от общностите с българи по света 17:02 – Поевтиняват ли храните от основна необходимост у нас? 19:27 – Пазарджик – съвременното лице на един древен град 31:11 –..
Траен е интересът към родните висши училища сред младите хора с български произход от чужбина, кандидатстващи в тях по постановление №103 на..
Колоездачна обиколка поетапно ще ограничава движението по път I-6 София – Карлово (Подбалканския път) в 9-километровия участък от разклона за с. Мирково до..
Михаела Вачева - българка, която от 2011 г. живее и работи основно в САЩ, стои зад проекта "Фотоработилница 66", по който деца бежанци в София усвояват..