Националката Емилета Рачева продължава кариерата си в Сърбия. 26-годишната посрещачка, която може да играе и като либеро, беше официално представена като ново попълнение на шампиона на страната "Железничар" (Лайковац), предаде BGvolleyball.com.
"Добре дошла, Емилета! От България, с много енергия и волейболна страст - Емилета Рачева е новото ни попълнение. Опитна и борбена, известна със своята сила и отдаденост на терена, Емилета ще защитава цветовете на нашия клуб през този сезон", написаха от клуба в социалните мрежи.
Редактор: Миглена ИвановаСертификати за завършен квалификационен курс и лингвистична практика по български език и култура получиха 50 ученици и учители от Болградски и Одески район в Украйна . Церемонията по връчването беше проведена в заседателната зала на Ректората на..
На Глобалния форум за транспортна свързаност – 2025 в Истанбул вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов се срещна със своя македонски колега Александър Николоски, съобщи българското министерство. Караджов увери, че София работи активно по..
Цариброд ще бъде домакин на музиканта Влатко Стефановски, информира мултимедийният портал на български и сръбски език ФАР. Легендарният македонски китарист ще свири в Спортен център „Парк“ на 26 юли, в събота. Концертът започва в 20:30 ч., а входът..
Във френската столица ще има площад, носещ името на големия български художник и творец Кристо и неговата съпруга Жан-Клод, предаде БГНЕС. Кметът..
Българското неделно училище "Йордан Йовков" - Букурещ, Румъния, и тази година е част от прекрасната инициатива на Община Габрово "Приеми ме..
Културната общност в село Табаки, Украйна, започна инициатива за издаване на втори тираж на книгата с автентични български песни "Песен се лее, Табаки..