Микеле Санторелли, който от 30 години живее и развива бизнес в България, е предложен на днешното заседание на правителството за удостояване с ордена "Св. св. Кирил и Методий" първа степен за неговите заслуги в областта на образованието и културата.
Санторелли, който през 2024 г. получава и българско гражданство, е неуморен защитник на каузата за равен достъп до образование и социално включване на хора със специални потребности. Учредител е на фондация "Творци на надеждата", както и съосновател на хокейния отбор за деца с увреждания "Непримиримите", с които активно подпомага младите хора в неравностойно положение. Той не само подкрепя креативността и таланта на децата, популяризира творчеството им, но и съдейства за тяхната успешна реализация в обществото. Организатор е на редица благотворителни инициативи за набиране на средства за хора с увреждания.
Кметът Васил Терзиев, заедно с председателя на СОС Цветомир Петров, а също и общински съветници от ПП-ДБ предлагат драстично поскъпване на паркирането в центъра на София с мотива, че предложенията са резултат от анкета сред 22 230 души..
Брой 65 на предаването е посветен на българите в Молдова. Ще чуете: България е там, където се говори и мисли на български – репортаж от награждаването на лауреатите в Конкурса за есе на БНР сред младежи от Украйна и Молдова За..
От началото на годината са регистрирани 168 огнища на шарка по овцете, като най-много са тези в област Пловдив. Стара Загора, Хасково, Пазарджик, Сливен, Бургас и Кърджали също са засегнати, но там има доста по-малко огнища. Пред..
Дарина Воденичарова от Немската езикова гимназия "Бертолт Брехт" в Пазарджик е сред финалистите на едно от най-престижните състезания по дебатиране..
В "България днес" на 26 септември 2025 г. слушайте: 06:30 Актуално от седмицата: Неизбежно ли е вдигането на данъците, за да се закърпи..
В събота минималните температури ще са от 8° до 13°, в София – 10°. През деня ще преобладава облачно време. На места в югозападните райони ще превали. Ще..