Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Народни носии и обичаи от цяла България представят този уикенд в Рибарица

Снимка: naturarib.com

Народни носии и обичаи от цялата страна ще представят в курортното село Рибарица - местност Костина, в община Тетевен. Събитието се провежда на 19 и 20 юли в рамките на Празника на народния обичай и автентичната носия, организиран за 17-и път, предаде БТА.

В празника ще участват над хиляда самодейци, като акцент и тази година е представянето на автентични народни носии и обичаи. "Ще се насладим на повече от 130 изпълнения в двата дни от малки читалища от цялата страна, които са запазили автентичността на носията и обичая. Залагаме на автентичния фолклор, а не толкова на обработения", разказа Станислава Стоянова, директор на фестивала. 

Гостите на празника ще имат възможност да опитат традиционни местни ястия, приготвени от местен майстор готвач. 

Редактор: Миглена Иванова

Снимка: naturarib.com

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 25 ноември 2025 г.

В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жените на ООН 29:58 – България, като част от програмата..

публикувано на 25.11.25 в 19:00

Жълт код за вятър има в 16 области на изток и югозапад, на запад и ще вали

В сряда  минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..

публикувано на 25.11.25 в 18:30

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07