Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проект с участници от България, Албания и Литва обединява чрез творчество

Снимка: БТА

Фондация "За утре" стартира проекта "Да творим заедно", събиращ младежи от Албания, Литва и България и техни връстници със специални потребности, съобщи БТА. Дейностите са финансирани по програма "Еразъм плюс" и са насочени към социалното и професионално включване на младежи с интелектуални затруднения посредством методите и възможностите, които дават различните форми на изкуството.

Заниманията започват на 22 юли и ще продължат до 2 август. Проектът ще събере в село Долни Раковец, община Радомир, 18 младежи, петима от които са с интелектуални затруднения. Младежкият обмен ще бъде подпомогнат и от опитни обучители.

Редактор: Миглена Иванова

Снимка: БТА

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българските деца бъркат родната си граматика с пренесени правила от английския език

Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика БГ", организатор на кампанията "Бъди грамотен". По думите ѝ, много от младежите пишат имената на..

публикувано на 13.08.25 в 09:45

Над 40 български издателства се включват във фестивала "С книга на плажа" в Бургас

Над 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала "С книга на плажа" 2025г, който ще се проведе в Бургас от 13 до 17 август в алеите пред Експозиционен център "Флора".  В програмата на събитието са включени премиери на..

публикувано на 13.08.25 в 08:15

На кръгла маса в София ще търсят решения срещу шарката по овцете и козите

На кръгла маса в Университета за национално и световно стопанство днес експерти ще търсят решения на проблема с шарката по овцете и козите в страната.  Заразата от шарка по дребните преживни животни се разраства, като се разпространява основно в..

публикувано на 13.08.25 в 08:10