Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"100 мечти" – Михаела Маринова на прага на нов етап в живота си

Михаела Маринова – 100 мечти
Снимка: Virginia Records

Във възлов за Михаела Маринова период, в който животът и музиката ѝ се пресичат, певицата представя може би най-личната си песен - "100 мечти".

Тя е вдъхновена от пътя ѝ през последните 10 години – време на израстване, търсене и сбъдване. Посветена на любовта, която не те разрушава, а те събира и идва, когато си готов за нея, "100 мечти" излиза ден след важно събитие – заветното "да", което Михаела каза на онзи, когото нарича "мъжът на живота ми".

Музиката и текстът идват мигновено при Михаела Маринова, която ги пише за по-малко от два часа. Аранжиментът е на румънския хитов продуцент Mr. Gun (Cristian Pistol). Видеото е режисирано от Stressko и Plamenkov.

Песента "100 мечти" е част от юбилейната за Михаела Маринова година, чиято кулминация ще бъде големият ѝ концерт на 12 септември в сърцето на София – новото място за културни събития Vidas Art Arena. 

Редактор: Диляна Трачева

Снимка: Virginia Records


По публикацията работи: Ергюл Байрактарова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Райна Кабаиванска ще проведе майсторски клас в София

Юбилеен XXV Международен майсторски клас  на световноизвестното сопрано Райна Кабаиванска ще се проведе в София, съвместно с Нов български университет.  Желаещите да се включат  могат да кандидатстват до 25 юли , а самият майсторски клас ще се..

публикувано на 07.07.25 в 15:09
Димитър Вълчев по време на запис в Първо студио на БНР (1971 г.)

Димитър Вълчев – "Една българска роза"

" Ако нотните редове приличат на телеграфни жици, с накацали по тях лястовички, то със своите хиляди ноти той е опасал цялата българска земя и върви Маестрото все по тях, за да търси бялата лястовичка на щастието. Удивително е, че не я търси за..

публикувано на 04.07.25 в 09:25

Стойностна музика и легендарни изпълнители на A to JazZ в София

Почитателите на джаза по традиция очакват в началото на юли Международния A to JazZ Festival. Тази година той ще се проведе от 3 до 6 юли както винаги в столичния Южен парк 2. Във времето A to JazZ се утвърди като едно от най-обичаните и значими..

публикувано на 03.07.25 в 10:15