Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Българика" организира български летен пикник в Чикаго

Снимка: Културен център “Българика“ в Чикаго

Културен център "Българика" в Чикаго, САЩ, организира летен пикник на 17 август. Той ще се състои в Dam No. 1 Woods East, информира "Българика" на Фейсбук страницата си. Излетът ще продължи от 11 до 19 ч. местно време.

"Слънце, зеленина, хубава музика – това ви очаква… Присъединете се към нас за един незабравим ден сред природата, където ще се смеем, танцуваме и споделяме хубави моменти с нашата голяма българска общност", призовават организаторите от Културния център. В поканата си те отбелязват, че трапезата ще е сподолена с донесеното от участниците.

Присъстващите ще могат да се включат в забавни игри на открито за малки и големи, като желаещите трябва да донесат топки, федербал, фризби или други игри. Очакват се и български народни танци под открито небе. 

Редактор: Иво Иванов

По публикацията работи: Дарина Григорова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Иван Иванов-младши - от катастрофа до шампион по борба на САЩ

Младият борец в класическия стил Иван Иванов-младши успя да защити титлата си при юниорите на САЩ в класическата борба на Националния шампионат на САЩ , проведен във Фарго, Северна Дакота. Това е най-мащабното състезание по борба в страната, в което тази..

публикувано на 25.07.25 в 16:23
Снимка: Ваня Попова/ Личен архив

Българи в Торонто ще изработват изделия от епоксидна смола

Творческа седянка за изработване на изделия от епоксидна смола ще се състои в залата на Македоно-българската източноправославна църква “Св. св. Кирил и Методий” в Торонто, информира БТА. “На 27 юли от 13,30 ч. местно време отново ще изработваме..

публикувано на 24.07.25 в 16:35
Снимка: Българската православна църква „Свети Георги Победоносец“ в Орландо

Семинарист от българската църква в Орландо идва да учи в София

Църковното настоятелство при Българската православна църква “Свети Георги Победоносец“ в Орландо, САЩ, отправя покана за изпращане на четеца Марек Уолф като семинарист в София. Събитието ще се състои на 27 юли, когато в българския храм ще бъде почетено..

публикувано на 24.07.25 в 13:05