Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Слънчев ден с превалявания в планинските и източните райони

Снимка: БТА

В сряда ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Само на отделни места в планинските и източните райони ще превали слаб дъжд. Максималните температури ще варират между 26° и 31°, в София – около 29°.

В планините ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. В следобедните часове на отделни места в Рило-Родопската област, централните и източните дялове на Стара планина и Странджа ще превали слаб дъжд. Ще духа умерен, а по най-високите части и силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 22°, а на 2000 м – около 15°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево и ще духа слаб до умерен вятър. Максималните температури ще достигнат 26°-28°, а на морската вода – около 26°. Вълнението на морето ще бъде 2 – 3 бала.

На Балканите времето ще бъде слънчево. Ще има временни увеличения на облачността, но с малка вероятност за валежи. Температурите ще започнат да се повишават.

В Белград ще бъде 32 градуса, в Атина – 31°, в Букурещ и Истанбул – 30°.

Над Британските острови ще има значителна облачност, почти без валежи, която следобед ще намалява до предимно слънчево. Значителна облачност и валежи ще има във Франция. Слънчево ще бъде на Пиренейския полуостров и в по-голямата част от Централна Европа. В районите около Алпите следобед на много места ще превали. Значителна облачност и валежи от дъжд, в отделни райони и от сняг, ще има в Норвегия и в северната част от Швеция. В източните райони от континента ще преобладава слънчево време, по-значителна облачност и валежи от дъжд ще има в северната и централната част от Източноевропейската равнина.

В Мадрид, Рим и Виена ще бъде 31 градуса, в Мюнхен – 26°, в Киев – 25°, в Париж – 23°, в Москва – 21°, в Стокхолм и Санкт Петербург – 17°.

В Чикаго ще бъде 25 градуса, в Ню Йорк – 23°, в Мелбърн – 19°, в Кейптаун – 18°.

Редактор: Диана Цанкова
Снимка: БТА

По публикацията работи: Десислава Семковска

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Фестивал "Късо кино в дълъг бус" за късометражно документално кино в Кюстендил

"Късо кино в дълъг бус" е името на интригуващо събитие, което ще се проведе от днес до 24 август в Кюстендил. Проектът на студентското читалище "Св. Климент Охридски 1997" – София обединява фестивал за късометражно документално кино от цял свят и..

публикувано на 22.08.25 в 07:05

Предстои ново захлаждане

През нощта  ще бъде предимно ясно със слаб вятър от южната четвърт.  В петък  през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Вятърът ще се обърне от запад-северозапад и ще се усили, най-късно в източните райони от страната, където през..

публикувано на 21.08.25 в 18:35
Иван Иванов

Над 260 хиляди души страдат от нарушено водоснабдяване

До 18 август от нарушено водоснабдяване са засегнати общо 260 868 хиляди души, 16 града и 283 села , съобщи регионалният министър Иван Иванов на извънредно заседание на ресорната парламентарна комисия, която обсъжда проект на решение за справяне с..

публикувано на 21.08.25 в 17:04