Колоездачна обиколка поетапно ще ограничава движението по път I-6 София – Карлово (Подбалканския път) в 9-километровия участък от разклона за с. Мирково до с. Челопеч утре, на 20 август, от 14:15 ч. до 16:40 ч. Събитието е част от календара на Българската федерация по колоездене. Автомобилите ще изчакват на място преминаването на колоездачите, след което движението ще бъде пускано. Трафикът ще се регулира от екипи на "Пътна полиция", съобщават от АПИ.
От агенцията призовават шофьорите да пътуват внимателно, да следват стриктно поставената пътна сигнализация, да спазват дистанция и да не предприемат рискови изпреварвания, застрашаващи безопасността на останалите пътуващи.
Редактор: Миглена Иванова
Снимка: БТА-архив
В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..
Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г., събота, в с. Асеново, община Никопол. Фестивалът се организира от Народно читалище "Петър Парчевич..
Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи най-новия си музикален проект, съобщиха от екипа на дизайнерката. Носителката на три награди..
В "България днес" на 19 август слушайте: 04:57 – Актуално от България и от общностите с българи по света 17:02 – Поевтиняват ли храните от..
В сряда ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Само на отделни места в планинските и източните райони ще превали слаб дъжд...
Михаела Вачева - българка, която от 2011 г. живее и работи основно в САЩ, стои зад проекта "Фотоработилница 66", по който деца бежанци в София усвояват..