Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предимно слънчево, на места с краткотрайни превалявания

Снимка: БГНЕС

През нощта на места в централната и източната част от страната ще има краткотрайни превалявания от дъжд с гръмотевици. До сутринта валежите ще спрат. От запад облачността ще намалее. Ще духа умерен, а в Дунавската равнина и Горнотракийската низина и силен вятър от запад-северозапад. 

В събота ще бъде предимно слънчево. Над източните и крайните южни райони облачността ще е променлива, често значителна. В следобедните часове краткотрайни валежи и гръмотевична дейност ще има главно в планинските райони на Южна България. Вятърът ще се задържи умерен и временно силен от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, за София - около 26°.  

Над Черноморието ще има променлива облачност, но валежи не се очакват. Преди обед ще духа умерен и силен северозападен вятър, който през втората половина на деня ще се ориентира от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 26° и 29°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

В планините преди обед ще бъде предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над Родопите и Странджа, а краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици ще има в следобедните часове, главно в Родопите. Ще продължи да духа силен, а по високите части и временно бурен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще е около 18°, на 2000 м - около 13°.

В централните райони на Балканите ще е предимно слънчево. Увеличения на облачността и валежи ще има в планините и северозападните райони, където ще са на повече места.

Над Западна Европа и по-голямата част от Пиренеите и Франция ще е слънчево. Предимно облачно ще е над страните от Бенелюкс и Германия, а на места във Великобритания и Полша с превалявания, като в Полша ще са интензивни с гръмотевици и усилване на вятъра.

В страните от Северна Европа ще има значителна облачност и ще вали. Валежи от дъжд ще има и в централните райони от европейската територия на Русия и в източните на Украйна, като на места количествата ще са значителни.

В Централна Европа ще е облачно с валежи в страните около Алпите. На Апенините също ще е облачно с валежи в Централна Италия.

В Атина ще бъде най-топло – 35°. В Лондон и Будапеща се очакват 22°, а в Берлин 18°. В Мадрид и Анкара ще бъде 34°, в Рим 28°, а в Париж 24°. В Москва и Варшава ще е 19°. В Букурещ 27°, а в Белград 25°.

Във Ванкувър се очакват 28° , а в Отава и Чикаго 27°. В  Маями 30°, а в Сан Франциско 20°. В Мексико Сити 23°. В Окланд 12°, а в Уелингтън 11°.

Редактор: Дарина Григорова

Снимка: БГНЕС


По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Съюзът на артистите подкрепя искането за достойни заплати на музикантите в БНР

Съюзът на артистите в България изразява категорична подкрепа към музикантите от Симфоничния оркестър на Българското национално радио по искането им за справедливо и достойно заплащане. Това съобщават от съюза в своята официална страница във Фейсбук...

публикувано на 03.11.25 в 09:28

Рисувай със светлина и управлявай роботи в новия музей на София!

София се сдоби с ново културно убежище. Phenomena е първият в България музей, посветен на връзката между наука и изкуство. Пространството представя научни открития, технологии, инженерство, изкуство и математика в духа на STEAM (Science,..

публикувано на 02.11.25 в 08:15
Снимка: Facebook /Празник на Хотанската сарма

Празникът на Хотанската сарма – вкусът на вековна традиция

Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото е в 11:00 ч. на 1 ноември на централния селски площад. Програмата обхваща конкурс за най-вкусна..

публикувано на 01.11.25 в 12:05