Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Училище "Ян Бибиян" в Стокхолм отваря врати за новата учебна година

Снимка: Първо Българско неделно Училище „Ян Бибиян“, Стокхолм

На 23 август Първо българско училище  "Ян Бибиян" в Стокхолм отваря врати за новата учебна година 2025/2026. За това съобщава институцията на страницата си във Фейсбук. "Езикът, традициите и приятелствата, всичко на едно място!" - това обещават от управата на школото на българчетата в Стокхолм и техните родители.

Първото Българско училище в Стокхолм отваря врати за първи път през 2013 година. Основните му цели са да се даде възможност на българските деца в Швеция да изучават българските език и култура, както и да се подпомогне тяхното общуване с други деца за изграждане на българско самосъзнание и идентичност. 

В съботното училище децата посещават уроци по български език, роден край и народни песни и танци. Децата са разделени в три възрастови групи: I-ва група "Пиленца" (за деца на 3-5 години), II-ра група "Щъркели" (за деца на 5-7 години) и III-та група "Ястреби" (за деца на 8+ години).

Редактор: Миглена Иванова

Снимка: Първо Българско неделно училище "Ян Бибиян", Стокхолм

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

МВнР предупреди за стачка на оператор за наземно обслужване на летища в Испания

МВнР предупреди на сайта си, че служителите на фирма Azul Handling, отговаряща за наземното обслужване на полетите на авиокомпания Ryanair в Кралство Испания, са обявили готовност за стачни действия.  Те ще се провеждат всеки сряда, петък, събота и..

публикувано на 11.08.25 в 17:59

Български танци повишиха градуса в Дуръс на "Вечер на българската култура"

Tретото издание на фестивала "Вечер на българската култура - 2025", в град Дуръс, Албания, премина в чудесна празнична атмосфера. За това съобщиха във Фейсбук от посолството ни в Тирана. Танцьорите от танцов клуб "Сияние", гр. Пловдив, с хореограф Гергана..

публикувано на 11.08.25 в 16:40
Снимка: Училище „Българче“ в Неапол

Перперикон – финален акцент от пътуването на българчета от Неапол из България

Ученици от училище "Българче" в Неапол, Италия, посетиха Перперикон по време на своя пети, последен ден от екскурзията си в България, осъществена по Националната програма на Министерството на образованието и науката "Образователни маршрути", предаде..

публикувано на 11.08.25 в 16:33