Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

София отбелязва Международния ден на кучето с различни инициативи

Снимка: Епа/БГНЕС

По повод Международния ден на кучето в София са организирани различни събития, съобщи БТА. Например на летище "Васил Левски" – София в салон "Заминаващи пътници" на терминал 2 кучето терапевт Смайли и неговият водач Антония Рикова ще разкрият полезна информация за пътуването с домашни любимци. Организаторите от фондация "Четири лапи" ще представят информация за проекта "Животни помагат на хората" и за мисията на терапевтичните кучета. Предвидени са и занимания за деца. 

В детския отдел на Столичната библиотека организират "Пантофи ден", на който са поканени деца със своите домашни любимци, за да отбележат заедно Международния ден на кучето.

В различни търговски обекти в София ще има събития с благотворителна кауза, посветени на кучетата, като в една от столичните пекарни ще се събират дарения за кучетата в клиниката във Връбница към Общинското предприятие "Екоравновесие". На място ще има подарък лакомство за всяко куче, дошло със собственика си да подкрепи каузата.

В един от магазините на бижутерийна верига също ще има тематично събитие с благотворителна кауза, а част от дневния приход от продажбите в един от обектите ще бъде дарен на фондация Pet Sisters, която се занимава със спасяването и грижата за бездомни животни.

Редактор: Дарина Григорова

Снимка: Епа/БГНЕС

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БАБХ обсъди с ЕК мерки за превенция на заболяванията по дребните преживни животни

По повод епизоотичната обстановка, свързана със заболяването шарка по овцете и козите, представители на Българската агенция по безопасност на храните разговаряха с европейски експерти от Генералната дирекция "Здравеопазване и безопасност на..

публикувано на 26.08.25 в 10:46

Колоездачи се готвят за 72-рата обиколка на България

Стартът на 72-ата Международна колоездачна обиколка на България ще бъде на 30 август от 18.00 часа, в черноморския курортен град Приморско . Финалът е на 4 септември в Сливен . Събитието, организирано от Българската федерация по колоездене, отново..

публикувано на 26.08.25 в 07:20

Бронзова статуетка на богиня от гръцко-римския пантеон откриха на Калиакра

Археологическа експедиция, ръководена от доц. д-р Бони Петрунова – директор на Националния исторически музей, откри масивна бронзова статуетка на богиня от гръцко-римския пантеон. Артефактът е намерен в жилищни помещения в т.нар. "Златен сектор" на..

публикувано на 26.08.25 в 07:10