Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

След дъждовете идва затопляне

Снимка: БТА

През нощта облачността ще се разкъсва и намалява до предимно ясно. Ще духа слаб, в Дунавската равнина умерен северозападен вятър, който до сутринта ще утихне.

Утре ще е предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, в София – около 30°.

По Черноморието ще е предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 28° и 32°. Температурата на морската вода е около 25°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

В планините ще е предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Ще духа умерен север-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 25°, на 2000 м - около 19°.

На Балканите ще бъде предимно слънчево и топло.

В северозападната част на Европа обширен циклон с център южно от Исландия ще е причина за значителната облачност и валежите от дъжд във Великобритания, в района на Ла Манш, Западна Франция и Бискайския залив. Краткотрайни, временно интензивни валежи, на отделни места придружени с гръмотевици ще има в района на Алпите. Превалявания от дъжд ще има в южните части от Скандинавския полуостров, както и в района около Урал. Над останалата част от Стария континент ще бъде предимно слънчево.

В Букурещ отново ще бъде най-топло  35°, следван от Атина 34°, а в Белград, Солун и Анкара ще бъде 33°. В Будапеща и Истанбул ще е 31°. Във Варшава ще е  29°, а в Мадрид ще е 28°. В Рим ще е 25°, в Прага ще е 22°, а в Берлин 21°. В Париж 20°. В Лондон 19°. В Москва се очакват 18°.

Във Ванкувър се очакват 23°, а в Отава 24°. В Чикаго 26°. В  Маями 32°, а в Сан Франциско 22°. В Мексико Сити 22°. В Окланд 15°, а в Уелингтън 13°.

Редактор: Дарина Григорова

Снимка: БТА

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 24 септември 2025 г.

В "България днес" на 24 септември слушайте: 04:18 – Актуално от България и за общностите с българи по света 19:08 – Възстановяват програма за българисти в Университета на Илинойс, САЩ 30:03 – БНР подготвя предаване на жестов еизк с..

публикувано на 24.09.25 в 19:00

Започва есенен обрат на времето

В четвъртък  минималните температури ще са от 9° до 14°, по Черноморското крайбрежие - между 16° и 18°, в София – 12°. През деня облачността ще е разкъсана до значителна, с превалявания от дъжд в Западна България и в югоизточните райони. По-интензивни ще..

публикувано на 24.09.25 в 18:30
Илияна Йотова

Вицепрезидентът: Християнската вяра и писмеността съхраняват народа ни 12 века

Благодарение на християнизацията, писмеността и езика, българският народ и България остават в паметта на Европа, дори когато българската държава изчезва за цели столетия от политическата карта на Стария континент, посочи вицепрезидентът Илияна Йотова...

публикувано на 24.09.25 в 16:09