Сто и четиресет кандидати от 30 държави се включиха в надпреварата за участие в юбилейния XXV Международен майсторски клас на Райна Кабаиванска и Нов български университет, което е рекорден брой за историята на Школата "Кабаиванска", съобщиха от НБУ.
След предварителната селекция над 30 певци се явиха на прослушване в Софийската опера и балет. От тях маестра Кабаиванска избра 13 млади таланти с впечатляващи успехи на международни конкурси. Сред тях са Алесия Камарин (Италия, сопран), Дариа Лупу (Румъния, сопран), Донатела Де Лука (Италия, сопран), Хао Тиан Ма (Китай, тенор), Любов Островска (Украйна, сопран).
Вторият по големина град в България - Пловдив, за първи път става домакин на Дни на аржентинската култура и изкуство , които ще се проведат от 25 до 28 септември. Четиридневният фестивал включва изложби, литературни четения, концерти с музиканти..
Филмът "Made in EU", на реж. Стефан Командарев получи Голямата награда за пълнометражен игрален филм в 43-тото издание на Фестивала на българското кино "Златна роза" във Варна. Според журито, това е безкомпромисна творба, която освен че отразява духа на..
Варненският драматичен театър "Стоян Бъчваров" учредява в края на септември свой международен фестивален форум. Първото издание на новия фестивал ще се проведе в морската столица на България от 24 до 28 септември 2025 г. Слоганът "Театърът се вълнува"..
Филмът "Made in EU", на реж. Стефан Командарев получи Голямата награда за пълнометражен игрален филм в 43-тото издание на Фестивала на българското кино..
Вторият по големина град в България - Пловдив, за първи път става домакин на Дни на аржентинската култура и изкуство , които ще се проведат от 25 до 28..