Библиотека "Магура" в Чикаго, САЩ, вече има своя нов дом във Vivanov Art Club. Това съобщи във Фейсбук страницата си Културен център "Магура", към който действа библиотеката. Центърът изрази благодарност към екипа на клуба за това, че е отворил вратите си и е подкрепил мисията за съхраняване и популяризиране на българската култура, литература и изкуство.

Танцьорите от фолклорния ансамбъл “Хопа троп” от Сиатъл ще участват в Деветия български фолклорен събор “Тъпан бие”, който ще се състои на 17 и 18 октомври във Финикс, съобщи на фейсбук страницата си танцовата група “Балканик”, организатор на..
На 19 октомври 2025 г. – деня, в който православните българи почитат паметта на Св. Иван Рилски Чудотворец, в Чикаго ще отвори врати обновеният храм, който носи името на небесния покровител на България . Църквата "Св. Иван Рилски" ще приютява..
Лигата на българските писатели в САЩ и по света обяви резултатите и наградените от третия Международен литературен конкурс за поезия и проза "Език свещен". Това съобщи за БТА Людмила Калоянова – преводач и вицепрезидент на Лигата. При..
На 11 ноември от 18:30 ч. в Генералното консулство на България в Ню Йорк ще има специална прожекция на кратък филм (18 мин.), посветен на 120-годишнината..