Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Пловдив започва театралният фестивал "Сцена на кръстопът"

Снимка: Драматичен театър-Пловдив

В Града под тепетата - Пловдив, от днес до 21 септември ще се проведе 29-ото издание на театралния фестивал "Сцена на кръстопът". Програмата включва 18 спектакъла, сред които класически и съвременни заглавия като "Хамлет", "Котка върху горещ ламаринен покрив" и "Майка Кураж и нейните деца".

Фестивалът ще бъде открит с благотворителния спектакъл "Без кръв" по едноименния роман на Алесандро Барико под режисурата на Диана Добрева. Средствата, събрани от представлението, в което освен български, участват и северномакедонски актьори, ще бъдат дарени за изграждането на нова детска болница към УМБАЛ "Свети Георги" в Пловдив.

Спектаклите от основната програма се провеждат в пловдивския Драматичен театър на адрес ул. "Княз Александър I" 38, като е предвидена и съпътстваща програма.

Редактор: Миглена Иванова

Снимка: Драматичен театър-Пловдив

По публикацията работи: Диана Цанкова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Жълт код за вятър има в 16 области на изток и югозапад, на запад и ще вали

В сряда  минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..

публикувано на 25.11.25 в 18:30

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07
Тодор Чобанов

България очаква да й бъдат върнати над 2700 антики от чужбина

Около 90% от антиките, заловени по време на международна операция срещу мрежа за трафик на културни ценности, ще бъдат върнати в България. Това заяви пред "Нова телевизия" зам.-министърът на културата Тодор Чобанов. България е координирала мащабна..

публикувано на 25.11.25 в 10:11