Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българският литературен салон във Виена отваря врати на 17 септември

Снимка: Елисавета Григорова

Българският литературен кръжок от Виена открива поредния си културен сезон със "свободно, разчупено и развлекателно четене", предава БТА. Литературното събитие ще се състои на 17 септември от 19,00 ч. местно време на Kühnplatz 7.

"Приветстваме всички, които са творили, вдъхновени от лятната ни креативна пауза, да ни изненадат със словото, което им е на душа: проза, поезия, пиеси и всякакви други литературни форми", отбелязват от кръжока.

Литературният кръжок действа към Българската културно-просветна организация "Кирил и Методий" във Виена, която чества своята 80-годишнина тази есен. По този повод е планирано официално тържество, което ще се състои на 17 октомври в Българския културен институт "Дом Витгенщайн" в австрийската столица, припомнят от екипа на литературната организация.

Редактор: Иво Иванов

Снимка: Елисавета Григорова, Български литературен кръжок от Виена


По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България ще бъде представена на Европейския културен фестивал в Питърбъро

България ще бъде сред участниците в Европейския фестивал на културното наследство, който ще се проведе в Питърбъро, Великобритания. Посолството на България и Инициативата "Малката България" канят сънародниците ни да дойдат и да се..

публикувано на 27.08.25 в 13:47

Училище "Канатица" – частица от България в Швейцария

В Деня на Съединението, 6 септември, българското училище "Канатица" във Веве, Швейцария, отваря врати за четвърта поредна година. Училищното тържество е насрочено за 10:30 часа на адрес: Collège du Clos (Rue du Clos 15, Vevey 1800), информират от..

публикувано на 26.08.25 в 19:30
Виктория Марчева

Виктория Марчева със специална награда на фестивала "С песните на Елена Янкова"

Талантливата фолклорна изпълнителка Виктория Марчева получи специалната награда на Изпълнителната агенция за българите в чужбина на фестивала "С песните на Елена Янкова" в Болград, Украйна. За това съобщиха от ИАБЧ във Фейсбук. "Виктория..

публикувано на 26.08.25 в 16:33