Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българското училище "Иван Вазов" в Сарон - дом на българския дух

Снимка: БНУ "Иван Вазов", Сарон

Ученици и учители от Българското неделно училище "Иван Вазов" в Сарон, Кантабрия, Испания, на 14 септември се събраха, за да дадат старт на учебната 2025/2026 година.

"Нашето училище е много повече от място за учене, то е дом на българския дух. Тук празнуваме заедно българските празници, съхраняваме традициите, фолклора и обичаите, мечтаем, учим и се забавляваме като едно семейство", отбелязаха от училището във Фейсбук. А на учениците си пожелават през новата - пета поредна година, вдъхновение, любопитство и смели мечти.


Освен обучение по български език и литература, история и география на България, училището предлага и изучаване на изкуства, култура и фолклор като извънкласни форми на обучение.

Редактор: Миглена Иванова

Снимка: БНУ "Иван Вазов", Сарон

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изложбата "Атон в рисунки и фотографии" гостува за празника на църковната ни общност в Женева

Българската православна църковна общност "Рождество Богородично" в Женева се събра за своя празник - в неделята на 7 септември, ден преди големия християнски празник Рождество Богородично.  Българската православна църковна община в Женева е..

публикувано на 07.09.25 в 10:47

В Тараклия представиха творчеството на бесарабския поет Георги Барбаров

По случай 70-годишния юбилей на бесарабския поет Георги Барбаров Районната публична библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в Тараклия представи неговото творчество, информира БТА. Читателите се запознаха със сборника "Годинки на радостта", издаден през..

публикувано на 06.09.25 в 11:46
Проф. Александър Ганчев

Канят се желаещи за конференцията "Българите в Северното Причерноморие"

XVI-ата Международна конференция "Българите в Северното Причерноморие" ще се проведе на 27 и 28 октомври 2025 г. в столичния Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей към БАН. От организационния комитет очакват заявки от желаещите да..

публикувано на 05.09.25 в 14:43