Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Прага публично ще четат литературни откъси от Георги Господинов

Снимка: bki.cz

Откъси от книгата "Градинарят и смъртта" на Георги Господинов в превод на чешки език ще бъдат прочетени в рамките на фестивала "Нощ на литературата", който ще се състои в Прага на 17 септември. За това информира официалният сайт на Българския културен институт в чешката столица.

"Съвременни автори, нетрадиционни места и известни личности: това е лицето на цикъла на публично четене "Нощ на литературата". И тази година ние също участваме в проекта", разказват от институцията.
 
Нощта, посветена на литературата, ще започне в 18,00 ч. и ще продължи до 23,00 ч. местно време. Местата за публично четене са в районите Дейвице, Бубенеч, Стрешовице и Храдчани.

Четенето ще протича едновременно на всички места на интервали през 30 минути. В рамките на един час ще се чете по един откъс два пъти на всяко място и ще се разменят две групи зрители. Картата и брошурата за графика на четенията могат да бъдат изтеглени предварително от сайта. Входът за четенето е свободен, отбелязват от българското културно представителство в Прага. 

Редактор: Иво Иванов

Снимка: bki.cz

По публикацията работи: Диана Цанкова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БНУ "Св. св. Кирил и Методий" в Атина с конференция за IT в образованието

Над 80% от българите ще започнат да използват изкуствения интелект в следващите три години, при това от всички възрастови групи в обществото ни. В момента вече почти няма български ученик, който да не прибягва до Chat GPT когато подготвя домашната..

публикувано на 31.10.25 в 16:10

Над 30 български работодатели в кариерния форум "Избери България" във Франкфурт

Над 30 български работодатели от различни икономически сектори ще участват в кариерния форум "Избери България" на 1 ноември във Франкфурт, Германия, съобщава Министерството на труда и социалната политика. Компаниите ще представят над 100 свободни..

публикувано на 31.10.25 в 13:47
Мълчалив протест на граждани на Цариброд в памет на жертвите от трагедията в Нови Сад.

В Цариброд и Бабушница ще отбележат годишнината от трагедията в Нови Сад

Първата годишнина от падането на навеса на железопътната гара в Нови Сад ще бъде отбелязана в града, където се случи трагедията. Възпоменателни събирания ще има и в други градове, включително в Цариброд, Пирот и Бабушница, съобщи двуезичният..

публикувано на 31.10.25 в 09:53