Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Медея" на Народния театър получи голямата награда на фестивал в Скопие

Снимка: Народен театър „Иван Вазов“

Спектакълът на Народния театър "Медея" спечели "Гран При" на 19-ото издание на фестивала "Скупи" в Северна Македония, съобщават от трупата. Постановката е създадена спекциално за театъра от световноизвестното дуо режисьорът Деклан Донелан и Ник Ормерод.



Според журито пиесата е въздействаща и се отличава с изключителното изпълнение на актрисата Радина Кърджилова в ролята на Медея, която предизвиква катарзис у зрителите. 


Публиката в Албанския театър в Скопие беше във възторг от съвременната интерпретация на класическата трагедия на Еврипид.

Форумът донесе и награда и на директора на театъра Васил Василев, който е отличен за режисурата на "Дон Жуан", продукция на Народния театър в Ниш.

Фестивалът "Скупи“ се проведе под мотото “Накрая всички маски трябва да паднат“ и в събитието участваха театрални трупи от Косово, Италия, Словения, Турция, Сърбия и България, пише tribuna.mk.


Редактор: Иво Иванов
Снимки: Народен театър "Иван Вазов"

По публикацията работи: Елена Каркаланова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Милена Селими спечели нова награда за най-добър превод

В Двореца на културата в Лежа, Албания, се проведе церемонията по връчването на Националните литературни награди " Ат Герг Фища". Това издание на наградите, вече с петгодишна традиция, отличава най-забележителните произведения на албанската литература..

публикувано на 29.10.25 в 08:08

Силвия Томова и нейната елитна многонационална балетна трупа от Стара Загора

Звездата на българската сцена Силвия Томова е завършила елитната Държавна балетна академия "А. Я. Ваганова" в Санкт Петербург. Кариерата ѝ е свързана с Националната опера и балет, където като примабалерина е представила над 90 роли в класически и..

публикувано на 23.10.25 в 10:55
Живко Тенев-Gissen

Четирима българи участват в световен сатиричен салон в Латинска Америка

Живко Тенев-Gissen, Мая Чолакова, Ивайло Цветков и Анатолий Станкулов са сред подбраните участници в 20-ия Международен хумористичен салон Каратинга 2025 в Бразилия. Творбите им ще бъдат показани между 21 и 26 октомври, съобщиха от екипа на..

публикувано на 20.10.25 в 16:27