Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Силви Вартан е в София – ще връчи и ще получи награда на "Синелибри"

Силви Вартан (вдясно) при пристигането си в България
Снимка: Синелибри

Грандамата на френската музика Силви Вартан пристигна в България и изрази радостта си отново да бъде в родината с думите: "Толкова е хубаво да бъда отново тук", съобщиха на фейсбук страницата си екипът на "Синелибри".

Певицата с български корени е специален гост на кино-литературния фестивал. Наред с други международни творци – актьори, режисьори и продуценти, тя ще присъства на утрешната церемонията по награждаването в  Зала 1 на Националния дворец на културата. На 24 октомври ще бъдат излъчени тазгодишните лауреати на награди за най-успешна литературна адаптация за голям екран и най-добър документален филм, освен това ще бъдат връчени три специални отличия.

Силви Вартан ще връчи почетната награда за цялостно творчество и принос към изкуството на кинематографията на друга голяма международна звезда – Агнешка Холанд. Самата тя пък ще получи специалната награда "Завоевания на духа" за постижения в различни области на изкуството.

Зрителите на фестивала имат възможност за две срещи със Силви Вартан – на премиерата на филмите с нейно участие “Силви Вартан. От любов” на 25 октомври и “Мама и чудото на живота” на 26 октомври в столичното кино  "Люмиер".


Редактор: Диана Цанкова
Снимка: Синелибри
По публикацията работи: Елена Каркаланова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Румен Петков (вляво) на пресконференция след посещението си в Москва

Български студенти в Русия искат да обединят своите землячества в организация

По време на посещението си в Москва на 11 ноември депутатът Галин Дурев и Румен Петков като представители на политическата коалиция "БСП – обединена левица" проведоха среща с 30 български студенти, които следват във водещи руски университети. В изказването..

публикувано на 14.11.25 в 10:18

В Крива паланка ще представят превод на българска поетеса

Стихосбирката "Като днес, като винаги" на поетесата Светла Радкова, издадена в Северна Македония от издателство "Макавей", ще бъде представена на 14 ноември вечерта в Центъра за култура Крива паланка. Представянето на стихосбирката е резултат на..

публикувано на 14.11.25 в 09:28

Фестивалът "Аз съм българче" с финални прояви в Букурещ

Фотоизложбата  "Босилеград преди и сега" ще бъде представена през този уикенд като част от културната програмата на 17-ото издание на фестивала "Аз съм българче" в Букурещ. Форумът представя възможност на българските деца по света да..

публикувано на 14.11.25 в 06:15