Министерството на финансите и Българската народна банка организират днес от 09,00 ч. конференция на високо равнище на тема "България на прага на еврозоната". Тя ще се проведе в резиденция "Бояна" и е част от комуникационната кампания за въвеждане на еврото в България от 1 януари 2026 година, съобщиха от Министерството на финансите.
В откриващата сесия ще участват премиерът Росен Желязков и управляващият директор на Международния валутен фонд Кристалина Георгиева. Изказване ще бъде направено и от председателя на Европейската централна банка Кристин Лагард, предаде БТА.
От началото на 2025 г. до настоящия момент, изплатените разходи за персонал, социални и здравноосигурителни плащания, в това число и пенсии, са с 18,2% повече спрямо 2024 г. – съобщи финансовият министър Теменужка Петкова. На редовното..
На 7 октомври изтича срокът за общественото обсъждане и възможността за подаване на възражения срещу планираното откриването на въглищна мина – Мъзгош в Забърде, Царибродско, съобщава двуезичният сайт far.rs/bg. B ceлo Mъзгoш, нa oĸoлo 15-нa..
Български инспектори по труда участваха в общи проверки в Гърция за спазване на европейското трудово законодателство. Гръцко- български екипи извършиха проверки на обекти в селското стопанство и строителството, съобщи българското Министерство по..
Премиерът Росен Желязков и вицепремиерът Томислав Дончев отмениха предвиденото за днес заседание на Националния тристранен съвет за проекта на бюджет за..