Екипът на Генералното консулство на България в Мюнхен е имал ползотворна и сърдечна среща с български социални работници, работещи в германски институции и ежедневно оказващи подкрепа на изпаднали в затруднение българи в баварската столица. Това съобщиха от Генералното консулство на България в Мюнхен на страница на дипломатическата мисия във Фейсбук.
Българската писателка Теодора Димова ще изнесе публична лекция в Амфитеатър "Йоанис Дракопулос", Ректорат на Атинския университет, на 29 ноември от 17,00 ч. Това съобщи за БТА Мая Лунголова, председател на Културен център "Иван Селимински" –..
Българинът Виктор Викторович Дерменжи загина в бой срещу руските окупатори на фронта в Украйна. "Изпращаме български лъв, получаващ днес своята вечна слава. Баща, приятел и пазител на свободата. Човек, чийто живот бе изпълнен не с думи, а с дела - дела,..
Актьорът и режисьор Камен Донев ще гостува в Мюнхен на 23 ноември със спектакъла "Лекция №1 за народното творчество". Той ще представи авторския си спектакъл от 19,00 ч. местно време на адрес: Carl-Orff-Saal, alter Gasteig, Rosenheimer Straße 5, 81667..