Днешният гост в „Кой кой е...” влиза в ефира на Радио София точно във фестивалната седмица на Българското национално радио по случай 78 годишнина, която отзвучава с много събития.
Той е свързан с радиото, наблюдава радиото и оценява радиото. Принадлежи на София, син е либерални родители, известен бохем е, но и мислител.
Представяме ви Георги Лозанов - председателя на Съвета за електронни медии.
Тъй рече Георги Лозанов пред Радио София:
Няма съмнение, че БНР е господар в своята медийна територия, но продължава да се развива.
Журналистите веднъж правят своето предаване, общуват с аудиторията си, но и са пазачи на своята медия, затова и трябва да са най-строгите критици на себе си...Регулацията е част от медийната свобода, сигурност и независимост., а не е проводник на натиск.
Медийните войни тръгват от печата, където няма регурация.
Най-ценното наследено качество е либералността ми, способността да приемам другия, различния. И това, че другият мисли по различен начин да не те дразни, а да ти създава самочувствие и удоволствие. Подобието е зловещо нещо.
В младежкия си етап от живота съм изглеждал причудлив на рационалните си родители, което са архитекти, но е хубаво, че не са ме „нормализирали”.
Много ми се философстваше като бях млад, всичко друго ми изглеждаше маловажно. Сега също философствам, но в твърде приложен план.
Градското пространство е вид социален текст.След падането на комунизма, София разкри много чар, който не сме подозирали.
Сега София е едно европейско място, в което с удоволствие се потапям.Понякога се ядосвам, че наричат Букурещ „малкия Париж”, а не наричат София „малката Виена”...
Важен е прочитът на една творба. Затова и архитектурата, и фотографията се нуждаят от професионална критика, която да бъде гид.
Медиите са в центъра на мисленето на човека в съвременния свят.
Чуйте още в интервюто.
През последните години има активен разговор за недостига на кадри и вноса на работна ръка, дават се предложения, включително и за бъдещи законодателни промени, припомни пред БНР-Радио София Жасмина Саръиванова, главен експерт "Социален диалог" в Българската стопанска камара (БСК). Тази седмица на кръгла маса вицепремиерът и министър на..
Женски народен хор - София към Народно читалище "Бъднина – 1982“ е един от малкото самодейни народни хорове на територията на столицата, който поддържа изцяло акапелна програма в триглас. Те изпълняват песни от всички региони на България. Наред с песните от Шопския и Граовския край, характерни за региона на София и околностите ѝ, в репертоара на..
Продължава 78-ото издание на един от най-престижните фестивали за кино - "Златна плама" в Кан. Вече се отличават някои от фаворитите в конкурсната програма и киноведът Лазар Хрисимов ни споделя най-впечатляващите заглавия. "Финикийската схема" на Уес Андерсън е именно такова заглавие. Става дума за комедия с престижен актьорски състав: Бенисио..
На 22 май ще се проведе Голямата диктовка II – "Пазител на българския език" от 11.00 часа в читални 4 и 5/6. За 146-та си годишнина Националната библиотека кани 146 участници да се включат във второто издание на инициативата. Тази година темата на второто издание на Голямата диктовка ще бъде свързана с Годината на глаголицата. Текстът ще бъде..
Тази вечер от 16.00 часа в Националния военноисторически музей (НВИМ) ще бъде открита изложбата „Един колоритен чех в България“, посветена на 165 години от рождението и 110 години от смъртта на Ярослав Вешин. Изложбата представя произведения на един от виртуозите на четката. Чех по произход, но българин по душа, той посвещава живота си на България и..
Отворена лекция на тема "По следите на глаголическите текстове" на доц. д-р Десислава Найденова, ще се проведе в Общинския културен институт – Красно село на 27 май. Събитието е по повод 1170 години от създаването на глаголицата от Светите братя Кирил и Методий. Пред Радио София директорът на ОКИ-Красно село Ивелина Кюркчиева обясни, че вече повече..
Кучета по велоалеите, липса на свързаност, тротинетки, дефицит на толерантност от страна на шофьорите – това са малка част от спънките пред оптималното използване на това алтернативно трасе за придвижване. Състоянието на велоалеите е трагично , смята председателят на сдружение "Велоеволюция" Иво Делин. По думите му, " за поддръжка..