Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мястото, където трябва да бъде изграден Източният парк на София, превърнато в нерегламентирано сметище

Мястото, където трябва да бъде изграден Източният парк на София от години е нерегламентирано сметище. То се намира в квартал "Горубляне", в близост до стадион "Вихър". Районната община "Младост" предвижда строги мерки срещу неправомерното изхвърляне на отпадъци, тъй като теренът трябва да бъде подготвен за парк и привличане на инвестиции. В предаването "Чуй София" кметът на района Цвета Авджиева конкретизира, че на мястото се правят постоянни снимки, а нарушителите ще бъдат санкционирани.

„ГИС дойдоха и заснеха терена и аз ще имам до няколко дни точно картината на кои имоти, частни или общински има насипани отпадъци. Ограничихме имота с бариери. Инспекторатът правят по различно време обиколки. Имаме идеята да издирим част от нарушителите, които са насипвали боклуците, за да можем частично да почистим, да бъдат заравнени и евентуално насипани с пръст. Изпратихме на всички собственици писмо с предупреждение да си наблюдават и охраняват терените и в случай, когато допуснат без да им е разрешено насипването ще бъдат санкционирани в размер на 5000 лева. Същата глоба ще наложим и на фирма, която заловим да насипва“.

В средата на април започва почистването на терена от насипи, като до края на лятото проблемът трябва да бъде решен.
По публикацията работи: Добрина Добрева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

От Столичната община предупреждават за интензивни валежи в четвъртък и петък

Столичната община информира, че в четвъртък и петък се очакват интензивни валежи и променлива метеорологична обстановка, особено във високите части на Витоша. Възможни са затруднения при придвижване по някои туристически пътеки заради паднали клони, предупреждават от общинската администрация на сайта си.  Оттам посочват, че екипи на Столичната община,..

публикувано на 01.10.25 в 18:13

Забавени държавни плащания за София поставят в риск инфраструктурни проекти

Забавени държавни плащания за София поставят в риск инфраструктурни проекти.  От Столичната община алармира за значителни забавяния в преводите на държавни средства по програмата за общинско финансиране, което застрашава разплащанията и реализацията на ключови инфраструктурни проекти в столицата. По данни на общината, към момента са одобрени 156..

публикувано на 01.10.25 в 15:50

Съд: Столичната община има право да премахне незаконни конструкции в Борисовата градина

Административният съд София-град с решение от 29.09.2025 г. отхвърли жалбите на да едно дружество и (ООД) и едноличен търговец срещу заповед на главния архитект за премахване на незаконно поставени конструкции – стоманобетонни фундаменти с метални чадъри в имот от парк "Борисова градина", използван дълги години като автокъща "Капитолия", съобщиха от..

публикувано на 01.10.25 в 14:01

Задържаха 42-годишен мъж в Перник за побой над детето си

42- годишен мъж е задържан в Перник заради побой на сина му. Инцидентът е станал в късния следобед вчера, а сигналът в полицията подало 15-годишното момче. Тийнейджърът е прегледан в болнично заведение, където е установено, че има лека телесна повреда, причинена в условията на домашно насилие. Бащата е задържан за до 24 часа с полицейска мярка...

публикувано на 01.10.25 в 13:24
Физкултурният салон на 100 ОУ

Новият физкултурен салон в столичното 100 ОУ "Найден Геров" стои заключен вече година и половина

Вече година и половина новият физкултурен салон на 100 Основно училище "Найден Геров" в столичния район "Сердика" стои заключен . "На този етап нямаме никаква информация кога точно би се случило да отворим физкултурния салон ". Това заяви пред БНР директорът на 100 Основно училище "Найден Геров" Росен Богомилов : "Година и половина стоим и..

публикувано на 01.10.25 в 11:44
Снимката е с илюстративна цел

Тест на Националната система за ранно предупреждение от 11:00 ч.

Днес от 11 до 11:30 часа ще бъдат тествани Националната система за ранно предупреждение и оповестяване (НСРПО) и системата BG-Alert. Чрез сирените ще бъдат излъчени "Национален сигнал за тревога" и "Национален сигнал за край на тревогата" на територията на градовете София, Бургас, Варна, Кърджали, Монтана, Пазарджик, Плевен, Пловдив, Русе, Смолян,..

публикувано на 01.10.25 в 07:40

Хиляди посрещнаха волейболните ни национали в центъра на София

След огромния си успех на световното първенство по волейбол във Филипините сребърните ни медалисти отново са на родна земя. Тази сутрин те кацнаха на летище "Васил Левски" в София с полет на правителствения самолет от Истанбул. Волейболистите минаха по червен килим и през шпалир от гвардейци.  Посрещнаха волейболистите ни с червен килим и венци..

публикувано на 30.09.25 в 18:49