33-годишна жена е нападнала и наранила с нож млад мъж след скандал в столицата, съобщиха от МВР. Жената е била отведена в Пето районно управление по подозрение в опит за убийство. Тя е задържана от граждани, станали свидетели на нападението й на 4 юни около 20.00 ч. в ж.к. „Ботунец”.
Няколко часа преди това, докато играели футбол, възникнал скандал между 22-годишен мъж от квартала и непълнолетният син на столичанката . Всичко тогава се разминало, но жената решила да брани детето си и с кухненски нож в ръка нападнала опонента.
Докато свидетели се стекат на помощ, тя успяла да го рани. Мъжът е отведен в болница. Вчера материалите по случая са докладвани в СГП, където на задържаната е повдигнато обвинение за престъпление и й е наложена мярка за неотклонение „задържане под стража” за срок от 72 часа.
59 възрастни и две деца са потърсили помощ от екипите на Центъра за спешна медицинска помощ в София след инциденти на заледени улици в столицата за периода от вторник до четвъртък. Това съобщи за БНР говорителят на Центъра Катя Сунгарска. А от спешния институт "Пирогов" съобщиха, че през последните два дни помощ от медиците на лечебното..
Певицата Лина Никол, диджей Боян и ТромБоби продуцираха и записаха "Got Time For You" по време на първия лагер за писане на песни на Stereofox в Platoon Studios в Лондон. Боян гостува при Мартен Роберто и разказа за процеса на реализацията на този проект, както и за други артистични ангажименти. "Усетихме, че е много яко, не..
На 22 февруари от 11.00 ч. в София ще се проведе поход по повод Световния ден на редките болести. Инициативата е организирана от сдружение “Редки Болести България” и има за цел да повиши информираността за предизвикателствата, пред които са изправени пациентите с редки заболявания, както и да насочи общественото и институционално внимание към..
Над 60 търговски обекта в столицата са били глобени заради непочистен сняг и лед, съобщават от Столичния инспекторат. Почистването на тротоарите пред и около търговските обекти е задължение, което управата на обекта трябва да създаде и отговаря. Всички собственици и ползватели на имоти трябва да почистват тротоарите пред и около сградите от сняг и лед,..
Общинската избирателна комисия (ОИК) отстрани кмета на район "Слатина" Георги Илиев. След местните избори това е третият отстранен от ОИК районен кмет след Георги Кузмов ("Оборище") и Ясен Русев (район "Искър"). Причината е, че те са съдружници в търговски дружества. Според председателя на Столичния общински съвет Цветомир Петров..
Столичната община дава начало на конкурсната процедура за избор на нов главен архитект на София. Кандидатите за поста ще имат 14 дни - до 6 март, в които да подадат документите си за участие в конкурса. "Днес обявяваме началото на конкурса за нов главен архитект на София. Търсим професионалист, който разбира града, познава закона и знае как да..
Кола се е забила в автобусна спирка на столичния булевард "Г. М. Димитров". Инцидентът е станал около 12:30 часа. От Центъра за спешна помощ в столицата съобщиха за БНР, че на мястото са изпратени два медицински екипа. Пострадали са двама – 65-годишният водач на автомобила и мъж на около 50 години, който е бил на спирката – той е с..