Световноизвестната френска певица Патрисия Каас ще пее у нас точно на празника на музиката – 21 юни, който Франция празнува всяка година на този ден. Тя ще представи проекта си "Каас пее Пиаф", с който в продължение на една година обикаля 30 държави, участва в 100 концерта с над 300 000 души публика. В двучасовото шоу участва известният френски танцьор Кевин Мишел. Концертът ще бъде в зала 1 на НДК.
Патриция ще пристигне у нас един ден преди шоуто от Букурещ, където изнесе два зашеметяващи концерта. Както е известно, изцяло разпродадени бяха концертите й в най-престижните зали в света - Royal Albert Hall в Лондон, Carnegie Hall в Ню Йорк, Paris Olympia, Operetta Theatre в Москва, Sejong Cultural Center в Сеул.
В гримьорната на Патрисия в зала 1 на НДК организаторите на концерта са предвидили да има свежи цветя и леки закуски.А след концерта по нейно желание тя ще посети ресторант с българска национална кухня.
Цели два часа българските любители на френския шансон ще се наслаждават на таланта на красивата французойка. Спектакълът, над който Патрисия и екипът й са работили две години ще пренесе публиката в средата на миналия век и ще й припомни съдбата и творчеството на голямата френска певица Едит Пиаф.
През 2013-а се отбелязват 50 години откакто светът се прости с нея и това е поводът Каас да обвърже съдбата си с нейното творчество. Шоуто е с новаторски сценичен дизаин, инсталации и осветление, което е различно от всичко на сцената днес – нещо абсолютно ново.
В спектакъла участва и един от най-известните френски танцьори Кевин Мишел. Публиката ще види и непубликувани, уникални и непознати снимки на Едит Пиаф, ще чуе най-популярните песни на Пиаф, обработени от младите музикални таланти на Фабрис Бровелли и Кристоф Корре.сред които: "Les amants merveilleux", "Non, je ne regrette rien", "Et moi", "La belle histoire d`amour", "Padam... Padam...", "Je t`ai dans la peau" и др.
Поради големия интерес към концерта на Патрисия Каас организаторите пускат допълнителни 100 билета на цена от 40 лева. Те ще се продават в мрежата на Ивентим и на касата в НДК.
Националното сдружение на общините в Република България (НСОРБ) предлага субсидията за общините в бюджета за следващата година да бъде повишена с 13 процента, каза за БТА изпълнителният директор на организацията Силвия Георгиева след приключването на Годишната среща на местните власти в Албена. Основен организатор на форума бе НСОРБ...
На този етап не предлагаме да бъде вдигната здравната вноска за гражданите. Това каза пред журналисти министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов в Габрово, за да открие лицензираната през лятото хеликоптерна площадка, съобщава БГНЕС. Той добави и че таксата при общопрактикуващите лекари ще остане непроменена поне до 30 юни 2026 г., въпреки..
Близо 7 000 уязвими жители на област Перник ще бъдат подпомогнати с хигиенни материали и хранителни продукти, съобщиха от Областния съвет на БЧК. Раздаването ще бъде на два транша. В първия транш на правоимащите ще бъдат предоставени хигиенни материали плюс захар и спагети. Раздаването става по предварително изготвен график. В община..
София ще бъде домакин на Европейското първенство по волейбол през 2026 година. Това реши Управителния съвет на Българската федерация по волейбол на свое извънредно заседание. На него са обсъдени редица обективни фактори, сред които възможността за по-голяма посещаемост и осигуряване на достъп за повече зрители. "За Федерацията приоритет..
Поради форсмажорни обстоятелства и планирана национална стачка днес на летище Брюксел се налага да бъдат анулирани полети FB 407/408 по линията София – Брюксел – София, съобщават от авиокомпания „България Еър“, позовавайки се на официално съобщение. Летищата в Брюксел и Шарльороа няма да обслужват полети днес заради предстоящата национална стачка...
Библиотеката на първото читалище в София - НЧ "Иван Николаевич Денкоглу – 1867 г.“ ще бъде ремонтирана, съобщават възложителите на проекта от район "Триадица". Проектът предвижда цялостен ремонт на електрическата инсталация, като част от работата е свързана с демонтаж и монтаж на кабели, ключове, контакти, осветителни тела. Читалището е основано още..
Българската академия на науките отбеляза 156 години от основаването си с тържествено събрание в столицата. Акцент в отбелязването на годишнината от основаването на БАН е и друга значима дата - 155 години от учредяването на "Периодическо списание" през 1870 година. Това е първото научно издание на съвременна България, което продължава да..