Таксиметровият шофьор е привлечен като обвиняем заради катастрофата на бул. „Цариградско шосе”, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата. Произшествието стана снощи около 20.20 ч. Пострадаха 12 души, млада жена почина тази сутрин в болница „Света Анна“.
По случая е започнато досъдебно производство, под ръководството на Софийска градска прокуратура. Шофьорът Михаил Куртев е обвинен за това, че на 10 юли на бул. „Цариградско шосе”, при управление на лек автомобил „Хюндай” е нарушил правилата за движение по пътищата.
Куртев се е движил с несъобразена скорост, загубил е контрол над автомобила и е излязъл в дясно от пътното платно, при което е предизвикал пътнотранспортно произшествие с 12 пешеходци. По непредпазливост е причинил смъртта на Станислава Асенова и средни телесни повреди на повече от едно лице. Престъплението е извършено в пияно състояние – Куртев е управлявал автомобила с концентрация на алкохол в кръвта си 1,89 на хиляда. Деянието представлява особено тежък случай.
За извършеното от Михаил Куртев престъпление се предвижда наказание лишаване от свобода от 5 г. до 15 г. През 1998 г., Куртев е бил признат за виновен, за това че е управлявал моторно превозно средство, с концентрация на алкохол в кръвта си 2 на хиляда и му е наложено административно наказание – глоба. Спрямо Михаил Куртев е постановено задържане до 72 часа и СГП ще внесе искане за вземане на най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража”.
Във връзка с концерта на американската рок група "Guns N' Roses" на 21 юли 2025 г. (понеделник) на Националния стадион "Васил Левски", се въвеждат промени в организацията на движение, съобщиха от Столичната община. До 8:00 часа на 24 юли 2025 г. на джобовете на бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" срещу пети вход (бариерата) се забранява престоят и..
По повод Илинден (20 юли), едноименният столичен район кани гражданите на различни събития за деца и възрастни от днес до неделя. Тази вечер с "Кино под звездите" ще има прожекция на филма "Мера според мера" от 21:00 часа. В събота, 19 юли , от 10:00 ч. започва програма за най-малките - детски арт работилници , анимация и феерично..
В края на септември се очаква да започне оказването на въздушна медицинска помощ и през нощта, съобщи министърът на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов. По думите му през август и септември ще се проведе обучението на екипите, които ще са отговорни за нощното летене. След като придобият сертификати за оказване на помощ по въздух през нощта, те ще..
188-ата годишнина от рождението на Васил Левски и официалното обявяване на новото име на столичното летище - Летище "Васил Левски“ - София бе отбелязано с тържествена церемония на Терминал 2. С влизането в Шенген и в Еврозоната България застава наравно с най-напредналите европейски народи - каза вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан..
И тази година честотата на консумация на пенливата напитка у нас продължава да е устойчива, независимо че биреният пазар има лек спад в сравнение със същия период на 2024 г. Според традиционното лятно проучване на Ипсос, проведено по поръчка на Съюза на пивоварите в България (СПБ), 75% от сънародниците ни пият бира поне веднъж месечно, а 57 на..
След поредно паднало дърво в парк “Врана” областният управител на София-град Стефан Арсов призова кмета Васил Терзиев да се яви лично и да предаде собствеността на парка на държавата. Повече от седмица тече приемно - предавателната процедура. Областният управител очаква да получи днес ключовете и документацията от "Врана" Арсов определи..
Около 99% от децата с тип 1 захарен диабет у нас се диагностицират в третия стадий на заболяването, когато вече имат нужда от инсулин. Опит да намалят този брой и да отложат прилагането на инсулин , правят ендокринолози от столичната детска болница "Проф. Иван Митев" и университетската болница "Св. Иван Рилски". От миналата година те провеждат..