Германските рок ветерани Scorpions ще зарадват довечера българските си фенове с концерт в „Арена Армеец“.
Те кацнаха снощи около 17:22 с полет от Букурещ. Въпреки минусовите температури в столицата верен почитател на групата ги посрещна с развят български трибагреник и със звуците на собствените им хитове.
Днес рок динозаврите за първи път ще влязат в зала „Арена Армеец“, за да се подготвят за концерта си. За хилядите си фенове тук музикантите са обещали грандиозно мултимедийно шоу с много хитове. Сред песните, които SCORPIONS се очаква да изсвирят в София са класики, като "Still Loving You", "Rock You Like a Hurricane" и "Wind Of Change", както и някои парчета от последния им албум Sting In The Tail, съобщи БГНЕС.
Бандата ще забие довечера точно в 20:00 часа, а входовете на залата ще бъдат отворени около 18:30ч. Очаква се хиляди фенове на групата да се запътят с автомобили към залата в делничния ден, за това освен парко-местата, с които разполага самата зала, организаторите са осигурили възможност да се паркира и на самия булевард "Асен Йорданов" по време на концерта. Предвидена е специална организация на движението и ще бъдат осигурени допълнителни паркоместа.
Деца до 7 годишна възраст ще влизат без билет на концерта (без право на седящо място), като задължително трябва да са с възрастен придружител, притежаващ билет и Декларация за Закрила на деца на обществени места. Лица до 18 годишна възраст ще влизат с билет и пълнолетен придружител (притежаващ билет), който трябва да представи също попълнена декларация. Декларацията може да бъде изтеглена тук или да се получи на място на входа на залата.
Хората с инвалидни колички и техните придружители ще имат директен и лесен достъп до специалните места за тях, влизайки през вход С0.
Концертът на Scorpions в София е част от актуалния им ROCK N` ROLL FOREVER TOUR, като шоуто им в България ще бъде последното в разписанието им, преди Коледните празници.
Планов ремонт на ТЕЦ "София Изток" и прилежащата топлопреносна мрежа спира временно топлоподаването в голяма част от София от 1:00 ч. на 1 септември до 23:59 ч. на 9 септември 2025 г., съобщават от "Топлофикация София". От ще бъде временно преустановено топлоподаването в редица столични квартали. Причината е предстоящият планов ремонт на -..
Кибер измамници продължават да изпращат фалшиви имейли от името на НЗОК, съобщават от институцията. Все повече са сигналите от граждани за получаване на фалшиви електронни писма. В имейла се изисква конкретно действие от получателя, което може да доведе до задействане на кибератака срещу неговото устройство, предупреждават от НЗОК. Институцията..
“Столичен автотранспорт“ ЕАД пусна обществена поръчка за 12,4 млн. лв. за доставка на резервни части за поддръжка на автобусите от градския транспорт. Това става ясно от пуснатата обява в Агенцията за обществени поръчки. Общата прогнозна стойност на обществената поръчка за автобуси на градския транспорт в София за марките MAN SG 262, с прогнозна..
Младата жена, която пострада в катастрофата с автобус на столичния бул. "Възкресение", е претърпяла операция. Това съобщиха от спешния институт "Пирогов", където тя е настанена за лечение. Лекар от Сирия е загиналият пътник във вчерашната тежка катастрофа в София "Травматологичният екип на доц. Рашков извърши първа от поредица операции, които..
Областна администрация София започва обновяване на лекоатлетическата писта на стадион "Локомотив". Средствата - 2,46 млн. лева, са по линия на Програмата за финансово подпомагане на изграждане и обновяване на спортни обекти - държавна и общинска собственост. Пистата е осветена, което дава възможност през топлите дни денонощното да се ползва. След..
Столичната полиция разкри телефонна измама спрямо 90-годишен. Той е предал близо 18 000 лева на мъж, представил се за полицейски служител. Мъжът е в ареста с решение на Софийския районен съд. Малко след като му дава парите, възрастният човек се осъмнил, че е жертва на измама и се обажда на свои роднини, които пък подават сигнал на телефон 112...
Столичният общински съвет ще се събере на извънредно заседание следващия понеделник, 25 август, за да упълномощи кмета Васил Терзиев да избере нова банка за обслужване на София, информира БГНЕС. Официални покани за участие в процедурата за обслужваща банка получиха четири от най-големите банки в страната по критериите на БНБ. Това са: "Банка ДСК“ АД,..