Още един бизон е починал в Столичния зоопарк днес, след като вчера вече умря друг бизон. Освен това още едно животно е в тежко състояние, съобщи БГНЕС.
Кметът на София Йорданка Фандъкова заяви, че от последните изследвания, които не са окончателни е станало ясно, че причината, довела до влошаване състоянието на животните в зоопарка е, че в храните им е имало силно токсични вещества.
Ветеринарните лекари, които отговарят за лечението на вече заразени животни, не криели големи надежди за тях, защото веществата са били силно токсични.
Столичният кмет гарантира, че отдавна са спрени храните, чрез които се предполага, че са попаднали токсините, а останалите животни се хранят с новодоставени и проверени храни. Още от миналата седмица е започнала вътрешна проверка от страна на общината, каза още Фандъкова.
След излизане на резултатите от лабораторните проби направени от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) и Столичната регионална здравна инспекция и направените заключения, че няма опасност от разпространяване на заразни и паразитни..
Пестициди в храната са най-вероятната причина за смъртта на животните в столичния зоопарк. Това сочат резултатите от завършилата преди часове проверка, съобщи агенция "Фокус". Пестициди са били открити както в житото, така и в житните трици,..
Смъртността на животните в Зоологическата градина в София не е причинена от болестта "син език", съобщиха от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), цитирайки резултатите от лабораторните проби. Служители към Областна дирекция по..
Неочакваната смърт на камила, бизон, гаур както и няколко крави в столичният зоопарк са причината той да бъде затворен за неопределено време. Взети са проби от храната и фуража, но засега не се знае какво е причинило смъртта на животните...
Временно затвориха достъпа за посетители до Столичния зоопарк. Днес следобед ветеринарни лекари и екип на Агенцията по безопасност на храните правят всички необходими изследвания, след като през уикенда са починали няколко тревопасни животни,..
Започва цялостна проверка на Зоологическата градина в София. Тази сутрин в зоопарка е починало още едно животно - бизон. По думите на кмета на София Йорданка Фандъкова, все още не е готов окончателният доклад за причината за смъртта на..
От Общинска банка са изпратили предизвестие за прекратяване на договора със Столичната община. От администрацията на местната власт в София уверяват, че ще се предприемат всички необходими действия за осигуряване на плащанията след изтичане срока..
Пазарът на жилищните имоти продължава да расте през второто тримесечие на годината . Сделките са се увеличили с 10% в София и средно за страната с 3% . На прага на влизането в еврозоната се купува стихийно и импулсивно , което вдига цените с..
Десислава Иванчева е помилвана от вицепрезидента Илияна Йотова и излиза от затвора в Сливен. Това потвърди бившата заместничка на Десислава Иванчева Биляна Петрова, която бе осъдена заедно с Иванчева, и пусната предсрочно поради тежко здравословно..
В сградата на диагностично-консултативен център (ДКЦ) № 17 вече работи отворен Ядрено-магнитен резонанс (ЯМР), който е подходящ за изследвания при пациенти с клаустрофобия, деца, бременни жени и хора в инвалидни колички. Апаратът осигурява..
Допълнително ще бъдат пуснати помпи на р. Струма за осигуряване на повече вода за Кюстендил, заявяват работещи в дружеството "Кюстендилска вода". Както БНР съобщи, от снощи беше въведен режим на водоподаване в кюстендилските квартали "Герена",..
Пожар предизвика задимяване в района на столичния булевард "Aкадемик Иван Евстратиев Гешов" близо до кръстовището с булевард "Цар Борис III". Пет пожарни автомобила са на мястото на тежкия инцидент. По първоначална информация гори покрива на..
Съветът за електронни медии (СЕМ) одобри предложения от генералния директор на Българското национално радио нов състав на Управителен съвет на медията. В него влизат Анна Хаджиева, София Владимирова, Даниел Спасов и Димитър Абрашев. Анна..