Започва да следва именно химия, но скоро осъзнава, че в условията на прехода няма място за химици и се насочва към правото. Именно по време на практиката си в Кюстендил (преди да се премести в София за няколко години и да се захване предимно с търговско право) той започва да опознава града с всичките му мечти, страдания и надежди.
От 2007 година е градоначалник на Кюстендил. Два пъти в седмицата вечер излиза на площада, за да си говори с хората -"навик, останал от първите протести".
Това са фрагменти от историята на Петър Паунов, разказана от самия него в "Кой кой е..."
Чуйте я, за да разберете как и кога е карал влак за първи път и защо това е станало по "най-бавната линия в Европа", дали може да прескача локви, кои са добрите приятели, които остават (където и по света да са се пръснали те), за синята идея и "синята лимонада, каквато имаше само в Кюстендил", за "профила" на кюстендилеца и защо това е един от най-изстрадалите от промените градове у нас, за трудните управленски решения, за "войната" с автомобилите на мафията, за едни добри практики, които Кюстендил "въвежда" преди държавата, за книгите, филмите и пътешествията.... които Петър Паунов много обича, но за които откакто е кмет, няма време... И още - за Джани Родари и детството, за животa на колела, за любимите места в София и защо и как Петър Паунов я е "обходил" пеша, за мечтите на един кмет, който вярва, че Кюстендил може да стане "Българският Давос", за уникалната минерална вода на някогашния римски курорт за чудо и приказ, но и за черешите, селата в Кюстендилско и как се печели доверие - историята на Петър Паунови на неговия град.
Памела Костадинова е последна година студент в Нов български университет, специалност “Актьорско майсторство“. Макар все още да не е завършила образованието си, тя вече има участие в няколко филма, които сме гледали на малкия екран. При гостуването си в предаването "Добър вечер, София“ тя разказа какво я мотивира в избора ѝ театралното..
През 2025 г. се навършват 1170 години от създаването на глаголицата от светите братя Кирил и Методий. Именно затова, 2025 г. ще бъде Година на глаголицата в Националната библиотека. Д-р Ивета Рашева , главен редактор на сп. “Библиотека”, е особено свързана с темата за глаголицата. По нейна инициатива тази година ще бъде наречена Година на..
158 проверки е извършил Столичният инспекторат от петък до неделя (17-19 януари) във връзка с прогнозата на НИМХ за очаквания потенциал на замърсяване на въздуха с ФПЧ10. При проверките са съставени 9 акта на нарушители. Броят на проверките на потенциални замърсители на въздуха от началото на годината е общо 545, а на актовете - 50. От тях: 252..
" До последния човек са били извозени от планината . Проблемите са били решени в движение. Успели сме да се справим с тази трудна задача в ден, в който планината е достатъчно посещавана." Пускат допълнителни автобуси на градския транспорт до Витоша Това съобщи пред БНР Владимир Лазаров, ръководител към център "Маркетинг" на Центъра за..
Младежки работници, служители на младежки центрове или НПО, дори действащи учители могат безплатно да получат допълнителна компетентност и умения, ако кандидатстват и станат участници в т.нар. Академия за младежки работници "Мисия Ментор". За целта организаторите от сдружение "Ре-Акт" търсят хора, които започват или имат някакъв опит за..
Георги Господинов е избран от читателите на Столичната библиотека за писател на десетилетието. Сред останалите отличени писатели на десетилетието са Захари Карабашлиев, Стефан Цанев, Здравка Евтимова и проф. Цочо Бояджиев. Изборът на най-четените съвременни български автори вече десет години се прави от читателската аудитория на Столичната библиотека въз..
Броят на контейнерите за разделно събиране на отпадъци от опаковки зависи от регистрираните жители на постоянен адрес. Ако се окаже, че са малко – например в бързо развиващи се квартали или по Витошката яка, може причината да е, че там живеят повече хора, отколкото са регистрирани официално. Това разясни пред БНР-Радио София Георги..