Започва да следва именно химия, но скоро осъзнава, че в условията на прехода няма място за химици и се насочва към правото. Именно по време на практиката си в Кюстендил (преди да се премести в София за няколко години и да се захване предимно с търговско право) той започва да опознава града с всичките му мечти, страдания и надежди.
От 2007 година е градоначалник на Кюстендил. Два пъти в седмицата вечер излиза на площада, за да си говори с хората -"навик, останал от първите протести".
Това са фрагменти от историята на Петър Паунов, разказана от самия него в "Кой кой е..."
Чуйте я, за да разберете как и кога е карал влак за първи път и защо това е станало по "най-бавната линия в Европа", дали може да прескача локви, кои са добрите приятели, които остават (където и по света да са се пръснали те), за синята идея и "синята лимонада, каквато имаше само в Кюстендил", за "профила" на кюстендилеца и защо това е един от най-изстрадалите от промените градове у нас, за трудните управленски решения, за "войната" с автомобилите на мафията, за едни добри практики, които Кюстендил "въвежда" преди държавата, за книгите, филмите и пътешествията.... които Петър Паунов много обича, но за които откакто е кмет, няма време... И още - за Джани Родари и детството, за животa на колела, за любимите места в София и защо и как Петър Паунов я е "обходил" пеша, за мечтите на един кмет, който вярва, че Кюстендил може да стане "Българският Давос", за уникалната минерална вода на някогашния римски курорт за чудо и приказ, но и за черешите, селата в Кюстендилско и как се печели доверие - историята на Петър Паунови на неговия град.
Темите на днешния "Форум", по които разсъждаваха адв. Мария Петрова и Стоян Панчев, бяха: Бюджет 2025 Реформата в здравеопазването "Спаси София" постави условия (ултиматум), за да остане в управлението на столицата Как социалните медии и платформи повлияха на изборите в САЩ и победата на Тръмп Според адв. Петрова решението..
Авария остави от тази сутрин без парно и топла вода част от центъра на София, кварталите "Банишора", Зона Б-5, Зона Б-19 и част от квартал Зона Б-18, съобщават на сайта си от "Топлофикация-София". Очаква се топлоподаването да бъде възстановено до 8.30 ч. сутринта на 15 ноември. Без топлоподаване заради аварии са също част от абонатите на квартал..
Физическият факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски" за пореден път отваря вратите си за всички, които искат да прекарат няколко интересни и ползотворни часа, вдъхновени от науката – ученици, учители, деца и родители, студенти и изследователи. Събитието е насрочено за 15 ноември, петък, от 11:00 до 15:30 часа, а сградата..
Акцент върху мисията на доброволеца и философията на доброто поставяме в предаването “Ритъмът на столицата“ в Деня на доброто - 13 ноември. В БНР-Радио София гостува д-р Ясен Цветков от Националната асоциация на доброволците в България (НАДБ). Тази организация обединява всички хора с желание да помагат. Той сподели наблюденията си в..
Социалното министерство предлага премахване на заложения в Кодекса механизъм за определяне на минималната работна заплата в съотношение 50 процента от средната. За това алармира КНСБ в специална позиция. Според синдиката това поставя под въпрос приетата вече от правителството стойност на минималната заплата за 2025-а година в размер на 1077..
Представяме книгата “Джон Атанасов – човекът, който изобрети компютъра“, която се появи на български език. Неин автор е Джейн Смайли. Доколко книгата е важна за българския читател, доколко показва един друг образ на Джон Атанасов, разказа ни човек с ескпертиза по темата - проф. Владимир Гетов при гостуването си в предаването “Радиокафе“...
САЩ са оптимистични по отношение на капиталите. По продуктивност са изпреварили Европа с около 35% . Старият континент е подложен на свръхрегулация и не се стреми към създаване на нов бизнес. Ние сме в капан. Това отбеляза в коментара си пред БНР-Радио София Георги Захариев, основател на Финансова академия . "Европа се превръща в..