Първият албум на Bruno Mars от четири години насам излиза този уикенд. Компилацията 24K Magic по думите на артиста цели да пресъздаде арендби саунда от 90-те. Междувременно в класациите път си прокарва и следващият сингъл от албума. Докато едноименният трак се опитва да стигне върха в Щатите, Versace on The Floor влиза в категорията с нови песни на радио станциите. В секси баладатаMars показва какво има предвид с пресъздаването на арендби саунда от 90-те.
Сред останалите музикални акценти няма как да пропуснем много добрата седмица за Maroon 5. Новото им Don’t Wanna Know с Kendrick Lamar е в листата на трите хита с най-голямо увеличение в излъчванията и в Америка, и във Великобритания. И от двете страни на Океана е в Топ 10.
Иначе преди седмица №1 на Острова бе Bruno Mars с 24K Magic. В шоуто ще ви кажем дали най-големият му съперник Shout Out To My Ex на Little Mix е успял да го събори. Ще ви кажем и кой е на върха и в Щатския радиочарт. Големият въпрос в Америка е успели ли са The Chainsmokers и Halsey да отбележат осма поредна седмица на №1 с Closer?
Иначе Closer вече отпадна от върха в Billboard HOT 100. Ще ви пуснем парчето, което детронира нюйоркския дует.
Очаквайте още – №1 в денс чарта на Щатите, нови предложения от Alesso и Adele, както и песен от другото Аз на комика Kevin Hart.
В предаването Младен прави и предположения кои песни ще достигнат върха в Щатите до края на годината.
Бъдете с Music Point и този уикенд за хитовете на Америка и Великобритания.
Мюзик Пойнт е в ефира на Радио София в петък от 8 вечерта и в събота от 13часа.
Очакваме първото гостуване у нас на голямата американска оперна звезда Джойс ДиДонато . На 31-и май ще бъде рециталът й "Кралицата" в партньорство с пианиста Крейг Тери в зала "България". С него ще завърши вторият сезон на поредицата “Съкровени гласове“, в която българската оперна дива Соня Йончева представя свои звездни колеги на..
"Обратно към корените“ на джаз-музиката ще поведе Биг бенда на БНР своята публиката на 24 април, четвъртък, от 19.00 часа в Първо студио на Радиото. За новото издание на една от най-обичаните поредици на Бенда диригентът Антони Дончев е подготвил програма с пиеси от репертоара на състава, създадени от емблематичните автори в различни периоди от..
„Ритъмът на Балканите“ на Оркестъра за народна музика на БНР под диригентството на Димитър Христов ще огласи Първо студио на Българското национално радио на 10 април, четвъртък, от 19.00 ч. Сръбска тамбурица, румънски цимбал, критска лира и българска гайда ще звучат в десетото издание на най-успешния проект на оркестъра. През..
Една от най-горещите глобални звезди достигна за пореден път върха в Българския еърплей чарт на Radiomonitor. Канадката Tate McRae скочи от номер 6 до върха със " sports car " в изброяването за периода 28 март - 3 април. Tова е второто ѝ стъпване на първото място след като през ноември 2023-та изкара две седмици на №1 с greedy - парче,..
Тромбонистът (но и ръководител на Биг бенда) Велислав Стоянов гостува в Радио София, за да разкаже повече за концерта на 8 април. Разговорът започва с кратко интересно уточнение каква е разликата между духовия оркестър, в който има и дървени духови инструменти, брас бенда и биг бенда. Както обобщи нашият гост по своя неподражаем маниер "Биг бендът е..
За пръв път от близо три години насам най-излъчваната песен в ефира на България по данни на Radiomonitor e дело на родни звезди. В своята пета седмица в топ 50 на чарта "Нито миг" на Графа и Дара Екимова се изкачи до №1 . Горещият български хит сложи край на 11-седмичната доминация на глобалния шампион APT на ROSÉ и Bruno Mars. За..
След кратко боледуване, на 73-годишна възраст почина легендарният барабанист на “Щурците" Георги Марков. Това съобщиха на фейсбук страницата на музикалното тв предаване "Моят плейлист". Музикантът е починал след кратко боледуване днес, в ранния следобед. Марков се присъединява към "Щурците“ през 1974 година по покана на Петър Гюзелев и Кирил..