Идеята за споделени работни пространства става все по-популярна както по света, така и у нас. Тя дава възможност на едно място да работят хора с различни професии и интереси, като например наемат отделно бюро, зала или част от пространството за определено време. В нашата „Радиоприемница“ ви срещаме с Мирослав Мирославов – създател на компания, специализирана в разработването на софтуер за управление и планиране на споделени работни пространства. Мирослав има професионален опит и като IT специалист и мениджър в една от водещите IT компании у нас и работата там му дава тласък да създаде компанията си.
Видях с очите си как, работейки в подобно пространство, хората си взаимодействат, как се отразява на производителността им, на креативността. Така тръгнахме да правим софтуер, който да подпомага менажирането и управлението на работното пространство, от друга страна – да улеснява и стимулира колаборацията между хората в офиса. Софтуерът стана много подходящ именно за тези коуъркинг пространства, които в момента са страхотен хит в цял свят. Общата инфраструктура на тези места стимулира хората от различни сфери да се срещат, да си сътрудничат, да обменят идеи. Да се развиват – като бизнес и като личности.Популярността на този тип пространства вече набира скорост и в България. Люба Христова, създател на едно от първите коуъркинг пространства в София, ни разказа как е реализирала своята мечта за подобно място и как един такъв модел може да стане устойчив. Люба избира да тръгне сама по този път, без да разчита на големи инвеститори. Тя определя работата си като начин на живот, а една от големите й цели е да развива общността, която вече се е създала около нейното пространство.
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..
Свободното къмпингуване в България и Европа от години е тема сред любителите на почивка с кемпер, каравана или палатка. Особен интерес буди темата, след като през януари в Гърция приеха нови правила за свободно къмпингуване. От години то е законово ограничено в южната ни съседка, въпреки че много гърци, българи, румънци и хора от цяла..
Образование, медийна грамотност, четене - каква е връзката между тях разказва в ефира на “Радиокафе” Искра Джанабетска от “Книговище” . Първо обаче фокусът на разговора попадна върху днешната дата - 9 май. “Да не гледаме на Европа само като на комфорт. Аз изпитвам голямо удоволствие от това да разбираш и да разсъждаваш и смятам, че когато..
Това лято педстои шестото издание на Sofia Summer Fest. Ради Георгиев и Борко Чучков гостуваха в предаването “Добър вечер, София“ , за да разкажат за предстоящото шесто изданиe на Sofia Summer Fest, което започва на 4 юли 2025 година, с двудневен музикален маратон. То ще бъде открито отново от певеца Васил Найденов, а на втория ден от..
На 9 май отбелязваме Деня на Европа. На този ден преди 75 години е подписана Декларацията на Роберт Шуман, която полага основите на Европейския съюз, както и проправя пътя за просперитет, мир, демокрация и сътрудничество в Европа. През 2025 г. Денят на Европа се отбелязва в целия Европейски съюз с редица инициативи и събития. В България..
Илина Пенева и Мартина Новакова разказаха пред Радио София подробности да проекта “Метаморфози на работното облекло“, в който участва и Център "Кристо и Жан-Клод“ от Габрово. Европейският проект се осъществява в шест европейски града с голямо индустриално наследство. Градовете са Кемниц, които са европейска столица на културата за 2025..
75 години след подписването на Декларацията на Роберт Шуман, която полага основите на Европейския съюз, Европа продължава да изглежда като основния остров на свободата, на демокрацията и хуманизма, коментира пред Радио София д-р Катя Христова-Вълчева. Тя e “Жан Моне” лектор и главен асистент по Европейска политика в НБУ. "Европа е естественият..