Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Търся те“ - обявяват музикантите от Entropia с новата си песен

Тази песен е писана много отдавна, но явно сега й дойде времето, каза в студиото на Шоколад авторът на песента музикантът Янчо Янчев. Не съм сигурен дали е писана за конкретен човек, просто е плод на моментно вдъхновение. Аз се вдъхновявам от всичко, случвало се е дори и след песен на Лили Иванова да напиша детска песен.

Винаги съм държал на добрия текст в една песен. Ако направим паралел с текстовете на песни от преди 5 и 15 години разликата е огромна и дразнеща. Но всеки прави каквото иска. Аз имам привилегията с моите колеги да правим каквото решим и да не се съобразяваме с останалите.

Янчо Янчев е познат в българския радио ефир от рок група Pipilotta, чиято песен „Излъжи ме“ покори редица класации в началото на годината. Музикантът обеща да продължи да радва феновете на групата с още хитове.

Петимата музиканти от Pipilotta определят себе си като една от малкото групи в България, които представят алтърнатив прогресив пънк хард рок. Музикантите са известни на клубната сцена в страната, а в тази формация съществуват от 2014 година.

Още за творческите подвизи на Янчо Янчев с проекта Entropia и група Pipilotta може да чуете от интервюто му в „Шоколад“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

25-о издание на "Европейски музикален фестивал"

Специални гости в 25-ия "Европейски музикален фестивал" в София  ще бъдат т ри елитни оркестрови ансамбъла от Европа . Форумът ще бъде открит на 12 март и ще предложи общо 19 събития, които ще се реализират в пролетен и есенен дял. Богатата програма обединява музика от барока до нашето съвремие и в нея ще вземат участие забележителни чужди и български..

публикувано на 12.03.25 в 08:48

“Точка БГ” празнуват 14 години от създаването си с концерт в София

14 години от създаването си ще отбележат н а 9 март музикантите от “Точка БГ”. Те  имат 5 издадени албума, концертират почти всеки месец в София, а за рождения си ден си пожелават да гостуват по-често с творчеството си в повече български градове. Вокалите на “Точка БГ” са в съзвучие с акустични китари и цигулка, а авторските им песни вдъхновяват хора..

публикувано на 05.03.25 в 16:32

БНР Топ 20 връчва годишните си награди в първия ден на пролетта

Националната класация БНР Топ 20 ще раздаде своите годишни музикални награди за 2024 г .  Церемонията е на 20-и март в столичния клуб City Stage и в нея ще участват едни от най-популярните и обичани български музиканти. Вечерта на призовете ще открие Папи Ханс. Специален концерт са подготвили момчетата от D2. БНР ще раздаде отличия в..

публикувано на 03.03.25 в 15:38

София е част от световното турне на Брайън Адамс

София ще е част от световното турне на канадския изпълнител Брайън Адамс - Bare Bones Live, съобщават организаторите от "Nucoast Concerts". Събитието ще се проведе в зала "България" на 29 април, като се очаква да подари на феновете си едно много лично, различно и незабравимо изживяване. Освен с емблематичните песни oт албума Bare Bones,..

публикувано на 27.02.25 в 08:33
Теодосий Спасов

Да слушаме "Антарктически приказки" за кавал и китара

Пет години след идеите-композиции и записи на о. Ливингстън, Теодосий Спасов "сглобява" албума "Антарктически приказки" в студиото на Иван Шопов. В студиото на БНР-Радио София световният кавалджия нарече албума "злополучен", защото точно тогава – през 2019-а и 2 години след това, ковид пандемията "фиксирала" проекта. Теодосий Спасов..

публикувано на 25.02.25 в 13:29
Снимка: БТА

Маестро Найден Тодоров с орден от Румъния

Посланикът на Румъния в София Н. Пр. г-жа Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров орден "Културни заслуги“ с ранг "Велик офицер“, за "Популяризиране на културата“, съобщава БТА.  Престижната награда е признание за дългогодишните усилия на маестро Тодоров в сближаването на културата на двете държави и е по предложение на посланикът на Румъния..

публикувано на 19.02.25 в 08:35

Любов, вино и кино с Коцето Калки и Мартина Табакова в зала "България"

На 14 февруари зала "България" изкушава публиката с любов, вино и кино.  В 19.30 часа Костадин Георгиев-Калки и Мартина Табакова, заедно с "Кварто квартет" и гости от легендарната група "Медикус" ще представят Love story – световни любовни дуети и мелодии от филми и мюзикъли.  Концертът е музикален прочит на вечната тема за любовта с романтични творби и..

публикувано на 14.02.25 в 10:35