Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В "Ритъмът на столицата" днес очаквайте

Слушайте от 14 до 17 часа
Над 3000 са заразените с ХИВ в България, регистрираните болни са близо 2700. Останалите не знаят, че са носители на вируса. Над 80 процента от инфектираните са мъже, алармираха специалисти по време на дискусията "Заедно в борбата с ХИВ". Възрастта на новозаразените пада. Какви са проблемите в диагностиката и лечението?

Даниела Бенишева ще ни разкаже за изложбата „Малкият човек в Голямата война“ в Националния военноисторически музей. Тя е част от Националния план за отбелязване на 100 години от Първата световна война и участието на България в нея.

След 15:00 часа очаквайте и разговор с големия ни певец Орлин Горанов преди юбилейния концерт тази вечер в НДК в под мотото: "Орлин Горанов на 60 - Златните дуети на България". На сцената заедно с певеца ще излязат Кристина Димитрова, Маргарита Хранова, Тони Димитрова и Мариана Попова. Подготвили сме му и изненада в ефир.

Фондация „Петко Груев Стайнов” оповести подробности за едноименния национален музикален фестивал и концерта на незрящи  "Музиката е светлина 2”, посветен на Международния ден на хората с увреждания 26 ноември в Националното музикално училище “Любомир Пипков”. Ще научим повече за провявата от Добромира Мицева.  

Как животните ще посрещнат зимата в Столичния зоопарк провери Олга Добрева.

Лили Големинова избира музиката, водещ е Лилия Герчева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Онлайн и на пл. "Славейков"- за хора със страст към музиката

Общност, място за хора със страст към музиката и срещи . Тези думи може да се кажат за клуб, дискотека или Музикалния театър. Но всъщност това е импровизираната дефиниция за OffBeat Radio на един от създателите му - звукорежисьорът от програма "Хоризонт" на БНР Георги Чунчуков . Този месец онлайн медията навършва точно 2 години от..

публикувано на 06.03.25 в 14:25

На живо нова музика от "Afro-Peruvian Psychedelia"

Екипът на предаването „Добър вечер, София“ посрещна в студиото музиканта Пиетро Епифания от Перу, който бе гост в предаването, за да разкаже за едно интересно музикално събитие, организирано от "Пиеро Епифания електрик бенд" ще представи новото си EP "Afro-Peruvian Psychedelia" на 7 март от 20 ч. Събитието е чудесен повод за гостуването на..

публикувано на 06.03.25 в 14:25

Френският институт в България празнува Франкофонията с богата програма от културни събития

През месеците март и април 2025 г., Френският институт в България ще отпразнува Франкофонията с богата програма от събития. Френският език традиционно се празнува по целия свят с различни инициативи, каза пред Радио София Клодия Калво - заместник-съветник по сътрудничеството и културната дейност и аташе по образователно сътрудничество...

публикувано на 06.03.25 в 13:55

18-годишнo момиче от Перник е било отвлечено с автомобил

18-годишно момиче, което работи на бензиностанция при АМ "Струма", е било отвлечено от мъж, неин приятел, с когото се познавали и живеели заедно отскоро, съобщиха от Областната дирекция на полицията в Кюстендил. Извършителят е задържан. По случая е образувано досъдебно производство. Снощи в РУ Дупница е получен сигнал за отвлечена..

публикувано на 06.03.25 в 12:37

Над 4000 студенти от 150 държави кандидатстват за летен стаж в българския INSAIT

Над 4000 студенти от елитни университети от целия свят са подали документи за кандидатстване за летен стаж в Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към Софийския университет “Св. Климент Охридски”. Сред тях има медалисти от национални и международни олимпиади, както и носители на различни награди и признания в техните..

публикувано на 06.03.25 в 12:35
Снимката е илюстративна

Подготвени родители - спокойни бебета

Международното висше бизнес училище в София ще бъде домакин на третото издание на форум "Спокойни бебета" . Инициативата обединява родители, бъдещи майки и водещи специалисти в грижата за най-малките. Форумът цели да подкрепи младите семейства с ценни знания, практически съвети и вдъхновение, уверяват организаторите. Ще се проведе..

публикувано на 06.03.25 в 12:26

Гражданската енергийна общност – гаранция за фиксирана и дълготрайна цена на електроенергията

"Гражданските енергийни общности" е темата на поредното издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и "Соларна академия - България". Гражданската енергийна общност е вид кооперативност между различни битови, бизнес потребители, заедно или без общината, на електроенергия, обясни д-р инж. Веселин Тодоров от "Соларна..

публикувано на 06.03.25 в 11:48