Френската столица е най-прекрасният град и според нашата колежка Олга Добрева, която е специализирала журналистика там. Тя е живяла в Париж в две последователни години за по един месец, очарована е от града и би го посещавала отново и отново, но не би живяла там. Според нея това е град, в който можеш да се влюбиш, в който можеш да обичаш, но не и да живееш. Животът в Париж е прекалено забързан и изключително скъп, хората са много, а туристите - още повече. Обяснението за целият туристопоток са множеството забележителности в Париж. Едни от най-големите са: Айфеловата кула, музеят "Лувърът", катедралата "Нотр Дам дьо Пари", Триумфалната арка и булевард "Шанз-Елизе", река Сена, кварталът "Монмартър", дворецът "Версай".
"Лувърът" е музей, който е огромен като площ и невероятен като съдържание. Разположен е на площ от 60 хиляди квадратни метра и съдържа над 35 хиляди творби на изкуството. Стъклената пирамида, която е открита през 1989 г. е вход към музея. Тя е посрещната от парижани с противоречиви отзиви, подобно и на Айфеловата кула, казва Олга Добрева.
Един от най-впечатляващите квартали на Париж е "Монмартър". Той е известен още като кварталът на художниците.
Навсякъде из Париж можеш да срещнеш и музиканти - в парка, в метрото, пред музея. Във френската столица не е срамно музикантите да свирят на улицата. Напротив, така те смятат, че стигат най-лесно до публиката.
В Латинския квартал пък се намира "Нотр Дам дьо Пари" - катедрала, която е отворена за посещение. В нея е коронясан Наполеон. Тя е огромна по размери, има изключително красиви витражи и отлична акустика. В нея редовно се провеждат концерти.
Ако ви се отдаде възможност да отидете в Париж, не трябва да пропускате да се разходите с корабче по Сена. То минава покрай най-големите забележителности в града. Билетът важи за цял ден, а пътниците могат да слизат на всяка една от спирките, да разглеждат забележителностите по пътя и отново да се качват на следващото корабче.
Още за Париж - чуйте в звуковия файл.В днешното издание на "Форум" седмичните коментатори се спряха на следните теми: 4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В деня, когато трябваше да се проведе тази своеобразна протестна акция, една от големите търговски вериги обяви големи промоции. Само символичен ли е..
Липсата на жизненоважни медикаменти са сред основните проблеми на хората с епилепсия в България, обяви Веска Събева, председател на Асоциацията на родители на деца с епилепсия.(АРДЕ) . Организацията отбеляза Световния ден за борба с епилепсията, като представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот". У нас регистър за..
Осем младежки екипа, съставени от 43 младежи от България, Сърбия, Северна Македония и Черна гора , ще представят в Международния младежки център в Перник своите предприемачески идеи за зелени иновации , насочени към устойчивото развитие на въглищните региони на Балканите. Събитието ще се проведе от 16 до 19 февруари в рамките на..
Соларните панели са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Възобновяемите енергийни източници играят все по-голяма роля в домакинствата, осигурявайки устойчиви и енергийно ефективни решения за ежедневието. С нарастващата нужда от намаляване..
В международния Ден за безопасен интернет, който тази година бе отбелязан на 11 февруари, Националният център за безопасен интернет , с главен координатор Асоциация "Родители" , отбеляза 20 години от създаването си. Събитието се състоя под мотото “20 години защита на децата ни в Интернет" в присъствието на експерти от МОН, МВР, ДАЗД, общини..
Нощният транспорт в София остава. Предложението за спиране на част от линиите не събра необходимото мнозинство от 31 гласа в Столичния общински съвет (СОС). Общинските съветници в София прегласуваха днес спирането на две от нощните линии на градския транспорт. Решението беше взето с мнозинство на 16 януари - по предложение на общинските..
На 14 февруари се открива 18-тата Национална изложба "Българска археология 2024", която представя най-добрите постижения на българските археолози през изтеклата година. Изложбата и каталогът към нея проследява най-интересните събития през изминалия археологически сезон. “Това, което може да се види са многобройни находки от най-различни..