Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Антония Йорданова: За добра визия на бала - имайте мярка

Бъдете себе си с малко провокация.

Само седмица ни дели от началото на май, който носи със себе си лятото, цветното настроение и празничните емоции. Неслучайно това е месецът с най-много почивни дни, които започват и свършват с абитуриентските балове. Докато едни избират да празнуват по тениска и дънки, други залагат на официалните тоалети. Абитуриентският бал е един от най-вълнуващите моменти за всеки млад човек, затова цялата седмица предаването “Радиоприемница” ще бъде посветена на този празник.

Еуфорията, трепетът, приготовлението, цялата феерия от емоции са нещо нормално за зрелостниците. Какви са тънкостите при подготовката на абитуриентите в празничната вечер - разказва стилистът Антония Йорданова. Моментът около баловете е интересен за стилиста, защото в това време се среща с много хора. Всяко едно дете е много точно отражение на семейството, от което излиза, а това не трябва да се подценява, защото родителите изиграват огромна роля в този процес, казва Антония. Опитът я е сблъскал с деца, които са спокойни и наясно какво точно искат, но има и деца, които са в ступор и трябва да се проведе с тях дълъг и сериозен разговор, за да се избере отправна точка за тоалета. Няма как да се погрижиш за някого, независимо дали е абитуриент или зрял човек, когато той няма никаква представа какво точно иска. Подготовката за бала също не е нужно да бъде разточителна и с месеци, ако човек знае какво иска много бързо може да се подготви. Има абитуриентки, които са готови за две седмици, има и такива които се подготвят от половин година. Според стилиста, повечето млади дами искат да направят твърде много неща за себе си във въпросната вечер, защото продължават да препускат идеи и желания в главите им. Снимка

Относно тенденциите, Антония е категорична: Хората много обичат да се слагат в рамки и това не касае само тенденциите. Всичко е въпрос на добър стил. Разбира се, има и вечни класики като дантелата, кадифето. Има едно завръщане към класиката, което лично за мен е много хубаво и е провокация да се пазят някакви общи норми за добра визия. Тази година има огромно разнообразие в цветовете - от пастелни до ярки. Модната индустрия вече не е това, което е била и всеки се опитва да защитава някаква определена индивидуалност. Така младите хора имат огромен избор и могат да се припознаят в нещо, което да ги изрази по най-убедителен начин. Не на последно място (младите) да продължат да се съобразяват с това, което са, защото има страшно много неща, които харесваме, но има малко хора, които имат обективна представа и се доверяват на професионалистите, които могат да им дадат тази идея с какво да се съобразяват, какво да сложат на себе си, така че да им стои, а не просто да харесат нещо и без да са обективни, да го сложат, казва стилистът. Мярката, казва Антония - е най-важна. Това важи не само за абитуриентите, но за всеки, който гради стил. Една от честите грешки при дамските тоалетите, например е, че в желанието си да бъдат забелязани, младите дами слагат всичко възможно върху себе си. Ако не разполагат с достатъчно време, е по-добре момичетата да заложат на нещо сигурно  - семпъл тоалет, с акцент в грима и прическата или в някакъв интересен аксесоар. Нека не се гледа на всяко нещо на парче. Добрата визия е точно този баланс между всичко, което една жена може да направи със себе си, независимо на колко години е и това е да има хармония между, кройката на дрехата, фигурата, на която е облечена тази дреха, косата, грима и всички малки добавки, които често стават в повече.

В абитуриентската вечер момчетата могат да изглеждат не по-малко нелепо от момичетата. В годините забелязвам една особена тенденция да се избират големи костюми. Не се съобразяват с дължината и има набиране долу в крачолите, от раменете стърчат саката, а ръкавите са по-дълги. Изглеждат по-скоро като чиновници, отколкото за бал. Тази година скъсените пропорции в панталоните на момчетата са доста актуални. Според стилиста обаче има много предразсъдъци относно външния вид и този тип панталони, например, не се приема лесно, затова според нея, е важно да се гледа какво се случва извън страната ни. 

Най-важното обаче е, че това е една вечер, в която младите хора трябва по-скоро да се забавляват и да експериментират по хубав начин. Бъдете себе си с малко провокация. Всичко, което е умерено и е направено със замах и настроение, ще изглежда добре, сигурна е Антония.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Павел Златаров

Моцарт и Менделсон в „Светлини и сенки“ на квартет Филхармоника

Павел Златаров е концертмайстор на Софийската филхармония. Но същевременно е първа цигулка в квартет Филхармоника , който вече няколко години представя своите добре обмислени и задълбочено представени програми пред публиката. В състава на квартета са още Милена Златарова (водачка на виолите в СФ), Ана Иванова, която е водач на втори цигулки и..

публикувано на 19.10.24 в 20:21
инженер Стоян Митов тъкмо завършил в Дрезден

Историята оживява - инженер Стоян Митов - проект първи

Разговорите са с архитект Татяна Митова. В продължение на 21 години, тя ръководи архитектурно студио “Ами”. То е създадено през 1996 година, като частна практика от архитект Любомир Митов - племенник на инж. Стоян Митов. Продължаваме с  Кристиан Ваклинов - председател на „Гражданско сдружение за теснолинейката“, което безвъзмездно поддържа дома-музей..

публикувано на 19.10.24 в 16:00

Софийски разкази - На кино в стара София

Петър Кърджилов намира доказателства за първа кинопрожекция в България само година след премиерата на братя Люмиер в Париж. За първа прожекция говорят вестници от началото на декември 1896. Тя е в х-л Македония, след това има прожекция и в кафене "България", и в "Славянска беседа". Кои са първите "киносалони", какви интерсни професии е имало около тях,..

публикувано на 19.10.24 в 15:00
Сцена на битка, водена от цар Самуил и сина му Гавраил Радомир срещу византийците – миниатюра към т.нар. Мадридски препис на хрониката на Йоан Скилица, византийски летописец от края на XI в.

Адресите на любовта - цар Самуил и Биляна

Девойката пада жертва на чувствата си към владетеля Една от най-романтичните народни песни „Биляна платно белеше“ е съхранена от братя Миладинови. А Димитър Талев, позовавайки се на реални исторически източници в трилогията „Самуил“,  разкрива коя е девойката от любовната балада. Тя е дъщерята на богомила Дамян, на която българският цар отдава..

публикувано на 19.10.24 в 14:00

Благотворителността е страхотна, а доброволчеството е нейно продължение

Национален ден на благотворителността – интервю с Емануела Иванова от TimeHeroes : "За 12 години над 3000 кампании са се регистрирали в сайта ни, над 97000 души са дарявали време и ценни вещи. Благотворителността е страхотна - доброволчеството е нейно продължение. На ежедневна база не е трудно. Проверяваме всяка организация в платформата...

публикувано на 19.10.24 в 11:58

Най-семплото нещо е и най-въздействащо

Докоменталният филм „ INDIA. A Roadtrip Diary ”. От забързаните улици на базара Чаури в Делхи до деликатната тишина на индийската пустиня Тар, визуалният дневник на Мартин Граховски от едномесечно пътуване заедно с Петър Тухчиев ще ви отведе по пътешествието на една от най-оживените страни в света, разказано чрез комбинация цветни и черно-бели..

публикувано на 19.10.24 в 11:34

И Торбалан за дядовци

На 5 октомври комиксите „Дъга“ представиха своят втори том на фестивала Musagena New Vibes Fest. Това е второ издание след възраждането на името през 2022 . Андрей Андров и Джулиано Димитров от сдружение „Комикс Манифактура" гостуват по този повод в студиото ни: "Занимаваме се с проекта да бъде успешен напред във времето. Идва като мечта,..

публикувано на 19.10.24 в 11:07