Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Образованието в чужбина е приключение със стипендия от 10 000 лева

Фонд “Иди, учи и се върни” ще подкрепи трима млади българи да следват магистратура в някои от световните университети, а след това да се реализират в България Три стипендии по 10 000 лв за магистратура ще получат младежи, мечтаещи да учат в университет в чужбина. Кандидатстването е до 8 юни на сайта на сдружението. “Иди, учи и се върни” е инициатива на сдружение “Тук-Там” и  съществува от 3 години, като вече е подкрепило развитието на 7 души.

Стипендията е предназначена за бъдещи магистри и е отворена към всички специалности и университети, като стипендиантите сами определят как най-добре да инвестират сумата. Важно условие при избора на кандидатите е тяхното желание и мотивация да се върнат в България след дипломирането си. Журито, което ще избере стипендиантите е съставено от вдъхновяващи бизнес лидери, представители на институции и неправителствени организации.

От "Тук-там" вярват, че опитът придобит в чужбина, както професионален, така и житейски е ценен и може да бъде използван за развитието на България. Създават фонда за стипендии, за да помагат на повече хора да получат тази нова гледна точка и да развият уменията си.

Търсим следващите трима страхотни човека, които до подкрепим. Знаем, че често финансите могат да са пречка, когато искаш да следваш в чужбина и искаме да дадем възможност на повече хора да изживеят това приключение. То те обогатява по много начини, казват от Тук-Там

Средствата за стипендиите са събрани благодарение на лични дарения и подкрепата на няколко известни компании, които вярват в каузата на "Тук-там". Комуникационната кампания на “Иди, учи и се върни” се подкрепя от Американското посолство вече трета година. Извън финансовата помощ, “Иди, учи и се върни” подкрепя своите стипендианти и с менторска програма.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Агенция "Митници" със съвети как да получим без затруднения пратките си за празниците

Пратките, които идват от чужбина се движат на два потока и разпределението им зависи от доставчиците, обясни за Радио София Станислава Владимирова - държавен инспектор в Агенция "Митници". За едните е необходимо митническо оформяне, за да стигнат до получателя, а вторият вид пристигат директно към потребителите, тъй като вече са освободени на..

публикувано на 22.11.24 в 09:34

Южен вятър вдига градусите в София до около 16°, вечерта - застудява

Днес вятърът от юг ще се усили и ще бъде умерен и силен, в Предбалкана и в близост до северните склонове на планините от Южна България - бурен. Облачността ще бъде разкъсана, значителна над западните райони, но след обяд от северозапад бързо ще започне да се увеличава, съобщиха от НИМХ. Максималните температури ще бъдат в много широки граници – от 6°-7° в..

публикувано на 22.11.24 в 07:35

Детето показва своите емоции още в утробата на майката

"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..

публикувано на 21.11.24 в 17:02

Можем ли да променим механизмите на остаряването и да го забавим?

Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..

публикувано на 21.11.24 в 16:55
Доц. д.р Росица Вачева говори за опасността от прекомерната употреба на антибиотици

В България се извършва непрекъснат надзор на антибиотичната резистентност

Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..

публикувано на 21.11.24 в 16:40

Международна конференция отбеляза 20 години БФЖ и отчете постигнатите резултати

Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция  “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..

публикувано на 21.11.24 в 15:30

Пактът на ЕС за миграцията рискува да не успее да защити непридружените деца

Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...

публикувано на 21.11.24 в 15:15