Музикантът Мирослав Иванов гостува в "Радиоприемница", за да ни разкаже как ще прекара лятото един човек на изкуството. Накратко казано предстоят му интересни турнета с Графа, Стефан Вълдобрев и "Обичайните заподозрени", както и европейско турне със Saint Electrics.
Постоянно сме в движение и най-големият проблем е календарът. Ако забравиш да си отбележиш някой ангажимент и ти се обади някой с покана, понякога стават засечки, каза Миро и сподели, че животът му на музикант може да се обобщи с думите "съчетавам полезното с приятното". Обича да прекарва доста време на къмпинг.
Междувременно Мирослав Иванов записва трети солов албум, заедно с Евден Димитров и Стефан Горанов, като се очаква до края на годината той да е готов. Албумът ще включва девет оригинални инструментални композиции.
Графичният дизайнер и автор на много 3D мапинг решения Полина Герасимова на свой ред разказа за премиерата на постановката "Зоро" на Варненската опера, която се състоя в спортна зала, вместо на открито, заради дъждовното време. Тя отбеляза, че представлението е решено в много съвременна визия - черно, бяло и червено.
Полина добави, че й предстоят няколко проекти извън страната в Сингапур и Китай, а на 5 октомври ще покаже своето изкуство на концерт симфонична музика за Гарибалди с 3D мапинг върху органа в зала "България".
Повече за предстоящите проекти на Мирослав Иванов и Полина Герасимова чуйте в интервюто с тях на Катя Василева.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..