Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Безупречната чистота - важен фактор в работната среда

Снимка: pixabay.com

Всеки от нас, който работи някъде, прекарва много време на работното си място. Дори работата ни да не е обвързана със седене на едно място, все пак организираме срещи и за кратко се задържаме пред компютър в дадено помещение. За немалко хора пък превозното средство е офисът. И все пак, независимо в каква сфера работим, именно офисът е мястото, където се ражда бизнесът, посрещат се клиенти, вдъхновяват се идеи. Но защо е важно да работим в чиста среда и как да се справим с големите помещения?

Професионалните услуги за почистване на офиси набират все по-голяма популярност, достъпни са и гарантират безупречна чистота. Естествено, ако решите да наемете такава услуга, трябва да знаете какви биха били ползите за вас. Разбира се едно от най-съществените неща е  професионалната  фирмат която избираме, да извършва почистването както трябва. Плюсовете на това да позлваме тези услуги освен, че няма да се налага да купуваме почистваща техника и препарати, както и това, че може да съкратим едно перо от  счетоводното обслужване.

Няма как да не споменем и санитарните помещения. Те се ползват от много хора и почти всяка повърхност се зацапва, без дори да споменаваме за  миризмата. Освен ако не изпитвате някакъв фетиш в това да лъскате санитарен порцелан, решението е в ръцете на професионалните хигиенисти, който знаят как да се справят с тоалетните бактерии.

На трето място, ако се доверите на професионалистите, вашата визия - прозорците ще бъдат винаги изкрящи, което ще допринесе допълнително за чувството на чистота, а и за по-добрата визия пред клиентите.

Не на последно място, при избиране на почистващата фирма ще получите персонализирана  програма, която отговаря както на нуждите, така и на бюджета ви.

А ако искате да подобрите допълнително работната среда на вашите колеги, можете с малки решения да постигнете големи резултати. Едно такова решение е използването на арома лампи. Любопитен факт е, че в Япония чрез вентилационните системи се ароматизират работните помещения с лимон и розмарин, за да се подобри ефективността на служителите, особено в по-малко продуктивните следобедните часове. Естествено у нас използването на аромати се прилага повече за създаване на асоциации, а не толкова за повишаване на продуктивността. Иначе самите лапми действат доста просто. В паничката на лампата се налива малко топла вода, в която се капват капки от етерично масло  и се запалва свещ под тях. Броят на капките зависи от големината на помещението. Постепенното изпаряване на маслото и отделянето на аромата в помещението става за сметка на подгряването на водата.

Любопитно и полезно при арома лампите  е, че те могат да ни спасят и от някой вредители. Ако комарите са чести гости, няколко капки цитронела и лимонова трева във Вашата арома лампа ще ги прогони. Полезно е да знаете, че хлебарките не обичат евкалипт, а мухите - босилек. Етеричните масла от босилек, мента и розмарин пък са много подходящи за по-добра концентрация. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Софийски разкази - Душата ми е стон

"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.

публикувано на 23.11.24 в 15:00
Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева

Адресите на любовта с „55 изповеди за любовта“

Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..

публикувано на 23.11.24 в 14:00
Паметникът на Любен Каравелов в Копривщица

Историята оживява - Любен Каравелов: вестник първи, вестник втори

Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..

публикувано на 23.11.24 в 16:00

Премиера на "О(б)твързан" представя Театър "Възраждане"

„О(б)твързан“ –  премиера в Театър Възраждане – Тери Фишър, режисьор на спектакъла и част от трупата на театъра: "Изключително умна комедия с много прости средства. За героя не е лесно, той е над нещата, колебанията му го спират. Предизвикателство е да не се плузгаш по повърхността. Опитали сме се да уцелим театралния език, съчетание на танц и текст,..

публикувано на 23.11.24 в 11:40

Да се зарибиш или да се откажеш

Покана за   София дръм фест от Боян „Бонзи“ Георгиев – барабанист и организатор на фестивала: "Това е единственото ежегодно барабанно събитие. Барабанния ни уъркшоп се казва клиника - пет различни за един ден. Пръв ще е един 16-годишен бъдещ Дейв Уекъл. Всеки, който е бил на барабанна клиника знае, че се води разговор между свирещия и публиката,..

публикувано на 23.11.24 в 11:09
С Жени Илиева

Играчката не е просто забавление, а инструмент за развитие

Развитие на креативността при децата и важността на безопасните играчки - говорим по темата с Жени Илиева, предприемач и създател на безопасни детски играчки: "Безопасна е играчка от безопасен материал, да е рециклируем и да не замърсява средата. Пластмасовите играчки са сред първите замърсители на околната среда. Играчката не е просто забавление,..

публикувано на 23.11.24 в 10:56

Нямаме нужда от дефиниции

Цвета Балийска ни представя Фестивала на авторския театър: "Проведохме три дискусии с творци от полето - всеки творец го прави по свой начин и нямаме нужда от дефиниции що е това фестивал на авторски театър. Има разграничение между драматургичен и авторски театър. Разликата е в процеса на създаване - при авторския, процесът на създаване е по време на..

публикувано на 23.11.24 в 10:13