Съвсем случайно Ина среща свой съсед, който плаче пред местния магазин. Оказва се, че той трябва да напусне апартамента си, защото не е плащал наем, а само преди две седмици са го изписали от болница с двустранен инфаркт. Неговата съпруга също е с инвалидност. Изпадналият в немилост мъж, обаче, не моли за помощ за себе си, а за своето коте, което също ще остане без дом. Ина публикува историята във фейсбук, а само за 3 дни се събират 900 лв., а мъжът и семейството му остават в жилището си.
И така, Ина помага. Без да търси лична изгода и някаква похвала за действията си. Прави го, защото това е в разбирането ѝ за смислен живот. Непознатият отново е върнат в социалното жилище, а събрани пари вече са отишли по предназначение.
Тези, които нямат, искат най-малко. За сметка на това пък, дават най-много. И дават безрезервно, без да искат нищо в замяна. Ина Георгиева, героят ни в тази история, е точно от тези хора. Помогнала е на десетки тайно. През един хубав, слънчев ден, когато е и нейният рожден ден, се появява човек, който подава ръка и на нея.
Една кукла, която за няколко дни изцяло преобразява жилището на Ина - с нови мебели и с хладилник, пълен с продукти.
Бедността и мизерията са факт, който някои забелязват, други не. За едни е неизгодно да го видят, а други е невъзможно да го пропуснат, независимо в какво положение са те самите.
Да дариш, да подариш нещо на някой, изпаднал в беда, в наши дни е геройство. Вместо да го възприемаме като част от ежедневието ни, го приемаме като нещо извънредно. За щастие, хора като Ина Георгиева и нейния ангел има, а ние обещаваме да ги търсим и да ви разказваме техните истории.
Целия разказ на Ина - чуйте в звуковия файл.
"Все пак това е бегло запознаване с богатите ни експозиции, създавани десетилетия", вметна директорът и припомни за образователните програми и практически занятия, които се изпълняват с участието на млади хора. В момента музейните служители работят усилено за отваряне и на дигитална библиотека. Предстои да бъде оборудвана нова зала,..
Кръгла маса на тема: "Измамите в интернет – новата пандемия“ организираха Патентно ведомство на Република България, Комисията за защита на потребителите и Европейски потребителски център – България. Дискусионният форум бе със специалното участие на Главна дирекция за борба с организираната престъпност (ГДБОП). По време на кръглата маса..
Задържаният за убийството на 77-годишната жена от столичния квартал “Младост” Михаил Ценков остава за постоянно в ареста. Софийският градски съд определи най-тежката мярка за 41-годишния рецидивист, който е осъждан за грабежи и изнасилване, а преди по-малко от 2 месеца е излязъл от затвора, където е излежал 19-годишна присъда за убийство. Ценков е..
Европейският институт за иновации и технологии (EIT) , орган на Европейския съюз, започва най-новия си съвместен център в България . Чрез свързването на регионални участници, иноватори и партньори с най-голямата иновационна екосистема в Европа, новият RIS център на общността на EIT ще засили сътрудничеството между водещи бизнес,..
В три поредни дни, от 1 до 3 ноември, в "Ателие Пластелин" ще се състои есенното издание на "Джобен фестивал". Той се организира два пъти годишно и включва в себе си всички сфери на изкуството. Фестивалът навършва 12 години, каза пред Радио София създателят му Светослав Николов. "В началото си мислех, че това ще бъде поредното нещо,..
Първият учебен час да започва в 9 часа, а не в 7,30 или 8 часа , настояват родители на ученици от първи до четвърти клас. От поне 10 години Асоциация "Родители" застъпва по-късното започване на класната работа и настоява всички училища да преминат на едносменен режим на обучение , за да може това да стане реалност. "Когато повдигаме..
От ЦСКА София и “Главболгарстрой” показаха на медиите прогреса по строежа на стадион “Българска армия”. Строителството върви с доста добри темпове, като е съобразено с опазването на екоравновесието в Борисовата градина и се стреми към минимално влияние върху околната среда в парка. “Всички фази на проектиране са завършени, сега предстои най-хубавата..