Човек, който със сигурност не може да бъде вкаран в клишетата, е Рикардо Ибрахим. Той, заедно със сестра си Линда и техния приятел Амджад Джад, бяха музикалните разказвачи на събитието. В България Рикардо е от пет години, като има и български корени - баба му е българка.
Не мога да кажа, че съм от Сирия. "От къде си?" за мен е много труден въпрос, защото искам да принадлежа на света като цяло.
Ибрахим е завършил режисура, но може да свири и на различни инструменти, включително и традиционния за Близкия изток уд. Опитвам се да се изразявам с какъвто инструмент имам или на лист хартия или с камерата, казва той и допълва, че обича да пише неща, които са близки до хората. Ибрахим участва в т.нар. документален театър в представлението “Мир вам”, като през януари 2019 г. ще има две представления във Франция, а самото представление се играе вече от три години.
Младият мъж споделя, че от многото интереси, които има, всъщност най-сериозен е интересът му към спорта или т.нар. “ултимейт фризби”. Той участва в единствения по рода си такъв клуб в България и все още нямат федерация. В България този спорт съществува само от осем години. Това е безконтактен спорт и има същата цел на вкарване на точки като ръгби, но се играе с диск (фризби). Много активен спорт е, има много тичане, обяснява Ибрахим. След две години, мечтата му е, да участва в европейското първенство с български национален отбор по този спорт.
Въпреки възможността да живее другаде, Рикардо Ибрахим избира да живее в България. Пътувах из Европа и имах идея да живея в Кьолн, Германия, но се върнах в България, защото тук е по-топло и хората се държат по-топло с мен. Тук нещата са по-диви, по-истински. Искам да живея в колективно общество, не искам да живея между индивидуалисти. Аз така съм отраснал. Аз съм част от всички, не съм сам.
Може би тези финални думи на Рикардо, съдържат най-важното послание - че всички сме част от човешката общност и че трябва да променим представите и отношението си към бежанците.
Адв. Иван Демерджиев е с приза "Кантора на годината": "Много по-ценно е да получиш колективна награда, отколкото индивидуална. За съжаление има опити да бъде превзета и адвокатурата. Тя често е последна преграда. Политическата криза изглежда като фарс за сметка на хората. Ситуацията в Парламента отслабва държавата. Промените в Конституцията показаха..
Нина-Никол Хамилтън и Зий Ребело за поредна година организират Националните правосъдни награди и Благотворителния бал на юристите: "Делото на годината е изцяло про боно. За пръв път имаме сделка на годината, която е сред най-големите в Европа, милиард и половина. За пръв път имахме и категория за ЧСИ. Благодаря от сърце на художниците, които..
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..