Намерението за поемане към последния стадий от най-важната си творческа мисия той обяви през януари от страниците на списанието Билборд. В броя от 6-и януари Травис Скот сподели, че целта му е най-накрая да бъде чут. И ето, че в края на 2018 регистрираме не само, че е бил чут, но и че потенциалът му с епични пропорции е достоен да свали дори самия Дрейк от върха.
Лесно е да обвините Травис Скот в това, че не е автентичен. Прибягването му към ефекти за модифициране на гласа е едно от първите неща, които грабват вниманието. Прикриването на реалния глас (който между другото e също толкова пленяващ и в оригинал) обаче не е дразнещо. Не дразни повтарянето на фразите-запазена марка it’s lit и straight up. Както ефектите, така и прочутите му адлиби не са своеволни, а направени със стил. Те са част от изкусна работа, движеща музиката напред.
Манифестацията на заложбите на Скот е албумът ASTROWORLD, излязъл през август. Концепцията около тавата е свързана с увеселителния парк в Хюстън Astroworld Six Flags, преустановил работа през 2005-а. Компилацията действа като хипноза и разкрива една футуристична утопия.В нея също като надарен архитект рап артистът си борави умело с всеки един елемент при изграждане на колоритен саундтрак. Творецът е заложил на обичания за него минорен тон, тук е обогатен от включването на други таланти, които той възприема като инструменти - Дрейк, Кид Къди, Дъ Уикенд, Франк Оушън, Филип Бейли, Стиви Уондър, Джеймс Блейк и други.
Травис успява да насочи прожекторите и към своя собствен талант като ASTROTHUNDER и HOUSTONFORNICATION са най-силните примери за майсторството му като текстописец, а амбицията на проекта е обобщена в COFFEE BEAN.
Травис Скот или Жак Уебстър Джуниър е роден в предградието на Хюстън Мисури Сити. Майка му, която е работила за Епъл и баща му, който е бил предприемач помагат с уроците по ударни и клавишни. Именно свирейки на ударни той се учи да създава бийтове. Забелязан е от продуценти след като качва свои тракове в рап блогове. 2012 сключва договор с Епик Рекърдс. Някъде по това време Канйе Уест го вербува за шестия си албум Yeezus и става негов ментор. Освен Канйе за израстването на 26 годишната звезда оказват представители на модерния саунд като Бон Ивер, Торо и Моа и Ти Ай.
Постепенно Скот усъвършенства звученето си и резултатът от еволюцията му води до изобилстващия от трап, сайкъделика и олд скул фънк китари ASTROWORLD - най-силният му албум до момента, който през август детронира Scorpion на Дрейк от чарта Билборд 200. В същото време актуалният сингъл SICKO MODE стана първият номер едно за Травис в Билборд Хот 100 - факти, които поставят печат „успех“ под една мисия, започната преди шест години и навлязла в крайната си фаза през януари.
На фона на касови рап проекти от Ню Йорк, Лос Анджелис и Атланта Травис Скот вкара Хюстън в полезрението ни. Той рискува да стъпи в страни от основото рап течение и да ни припомни за онзи южняшки саунд, залегнал в проекти на Пол Уол, Майк Джоунс и Лил Флип. Неконвенционалният му подход в комбинация с футуристична визия и майсторски подбрани сътрудничества прескочи океана и му спечели място в листата ни с топ артистите на годината в Мюзик Пойнт.
След седмица ще ви представим още един от артистите на 2018 в Мюзик Пойнт,Оркестърът за народна музика на БНР открива тази вечер новия концертен сезон. Програмата включва премиери на творби, създадени специално за оркестъра и записани за фонда на Радиото. Диригентът Димитър Христов поставя акцент върху музикантите от състава като пазители на изпълнителската традиция и като автори, които разширяват хоризонтите на..
Новият творчески сезон ще започне за камерния ансамбъл "Софийски солисти" с нов диригент - Любомир Денев-син. Заедно музикантите вече имаха предсезонни участия, включително в откриването на Дните на камерната музика в Габрово 2025 на 23 септември. На столична сцена началото ще бъде поставено в Централния военен клуб на 3 октомври от 19 часа. В програмата..
На 1 октомври от 19.00 ч. в зала "България" с изпълнението на "Празненство" от Красимир Тасков, Симфоничният оркестър на БНР с главен диригент Константин Илиевски ще чества 70-годишнината на един от най-значимите съвременни български композитори и пианисти. В програмата е включена и българската премиера на Концерт за маримба и оркестър от..
В очакване на нов концерт с разширен репертоар, показващ магията на филмовата музика на вечния Енио Мориконе и Нино Рота. Новият спектакъл “Ennio Morricone & Nino Rota. Part II“ ще се състои на 27 септември 2025 г. в Зала 1 на НДК. Вечните и най-любими знакови мелодии за всички поколения от „Кръстникът“, „Имало едно време в Америка“, „Добрият,..
Тази вечер от 19 часа в Аулата на Софийския университет "Св. Климент Охридски" Детският радиохор ще представи своя традиционен концерт в рамките на 36-ите Дни на японската култура в България. "Вече десетилетие и повече Детският хор на БНР участва в Дните на японската култура. В тези концерти, а и извън тях, ние показваме красотата на японската..
На 27 септември в зала 1 на НДК, отново ще звучи музиката на Енио Мориконе и Нино Рота. Новият концерт с разширен репертоар "Ennio Morricone & Nino Rota. Part II" ще започне в 19.00 ч. На сцената ще излязат прочутите солисти Нело Салца (тромпет), Лудовико Фулчи (пиано) и Сузана Ригачи (сопран), под диригентството на маестро Марчело Рота и..
След грандиозния успех на летния фестивал “Гала в София 2025” оперните звезди Соня Йончева и Пласидо Доминго ще се завърнат в българската столица, този път заедно с плеяда от оперни мениджъри и млади оперни певци от цялото земно кълбо. От 20-и до 26-и октомври най-престижният конкурс за изгряващи оперни звезди в света – “Опералия” , ще се..