Горещи предложения от Мюзик Пойнт
Maverick Sabre - Slow Down feat. Jorja Smith
Двама изключително талантливи представители на британските соул и арендби кръгове ни влизат под кожата с чисто новото си предложение със заглавие Slow Down. Маверик Сейбър и Джорджа Смит ни разказват за това как двама души копнеят за комуникация без филтър. Неустоимият соул вайб ще ви накара да увеличите звука още в самото начало. Slow Down е от When I Wake Up - третия албум на Маверик, който очакваме на 22 март. Маверик работи заедно с Джорджа от доста време като напоследък можехме да ги видим заедно на сцената по време на концерти. Те определено са изградили душевна връзка, която се манифестира в Slow Down до такава степен, че си пожелаваме това да не е последният им съвместен проект.Slow Down на Mаверик Сейбър и Джорджа Смит е премиерата на седмицата в Мюзик Пойнт.
Ally Brooke feat. Tyga - Low KeyНе пропускайте този сингъл, който обединява горещи латино ритми с класен ърбън. Творбата на Али Брук е от предстоящия й дебютен солов албум. В Low Key става дума за момиче и момче като момичето констатира, че момчето се заглежда по тялото й без да забелязва други нейни характеристики. Али Брук е позната от Фифт Хармъни. Брук е работила месеци наред в търсене на подходящ трак за дебют и когато мениджърът й Чарлз Чавез пуска това парче тя го харесва от първо слушане. Low Key е с участието на Тайга, за когото Али казва, че се е справил по възможно най-добрия начин.
Celeste - Father’s Son
Посрещнете една изгряваща британска звезда прекарала по-голямата част от живота си в Брайтън. Изданието Мюзик Уик написа за музиката й “ако може да я докоснеш ще е по-мека от най-финия египетски памук.” Докато слушате Father’s Son ще преживеете три много емоционални минути. Певицата черпи вдъхновение от тъжни моменти, които за нея са по-благоприятни от веселите що се отнася до творчество. Парчето е за взаимоотношенията с бащите ни и по конкретно за онези бащи, които липсват от живота на децата си. Самата Селест губи баща си, когато е на 16.
Селест дебютира на музикалната сцена с Daydreaming през 2016.
Gesaffelstein feat. The Weeknd - Lost In The Fire
За премиерата на седмицата на Мюзик Пойнт и още актуална музика от плейлистите на Америка и Великобритания слушайте двучасовия ни микс в петък от 8 вечерта и събота от 1 следобед по Радио София.
Новият творчески сезон ще започне за камерния ансамбъл "Софийски солисти" с нов диригент - Любомир Денев-син. Заедно музикантите вече имаха предсезонни участия, включително в откриването на Дните на камерната музика в Габрово 2025 на 23 септември. На столична сцена началото ще бъде поставено в Централния военен клуб на 3 октомври от 19 часа. В програмата..
На 1 октомври от 19.00 ч. в зала "България" с изпълнението на "Празненство" от Красимир Тасков, Симфоничният оркестър на БНР с главен диригент Константин Илиевски ще чества 70-годишнината на един от най-значимите съвременни български композитори и пианисти. В програмата е включена и българската премиера на Концерт за маримба и оркестър от..
В очакване на нов концерт с разширен репертоар, показващ магията на филмовата музика на вечния Енио Мориконе и Нино Рота. Новият спектакъл “Ennio Morricone & Nino Rota. Part II“ ще се състои на 27 септември 2025 г. в Зала 1 на НДК. Вечните и най-любими знакови мелодии за всички поколения от „Кръстникът“, „Имало едно време в Америка“, „Добрият,..
Тази вечер от 19 часа в Аулата на Софийския университет "Св. Климент Охридски" Детският радиохор ще представи своя традиционен концерт в рамките на 36-ите Дни на японската култура в България. "Вече десетилетие и повече Детският хор на БНР участва в Дните на японската култура. В тези концерти, а и извън тях, ние показваме красотата на японската..
На 27 септември в зала 1 на НДК, отново ще звучи музиката на Енио Мориконе и Нино Рота. Новият концерт с разширен репертоар "Ennio Morricone & Nino Rota. Part II" ще започне в 19.00 ч. На сцената ще излязат прочутите солисти Нело Салца (тромпет), Лудовико Фулчи (пиано) и Сузана Ригачи (сопран), под диригентството на маестро Марчело Рота и..
След грандиозния успех на летния фестивал “Гала в София 2025” оперните звезди Соня Йончева и Пласидо Доминго ще се завърнат в българската столица, този път заедно с плеяда от оперни мениджъри и млади оперни певци от цялото земно кълбо. От 20-и до 26-и октомври най-престижният конкурс за изгряващи оперни звезди в света – “Опералия” , ще се..
Артистът с най-много кросоувър хитове в историята пристига отново в България за ексклузивно шоу – единствено на Балканите. Националният стадион "Васил Левски" ще се превърне в сцена за най-големите хитове на Енрике Иглесиас на 20 септември. С кариера, обхващаща близо три десетилетия и преминала през различни етапи и стилове, Енрике вкара..